Kamienica przy Skłodowskiej-Curie 5 - Atrakcje

0

Strony

Kraków, Westerplatte 10
Pałac Pusłowskich w Krakowie (ul. Westerplatte 10) – zbudowany w 1886 r. zabytkowy pałacyk miejski w formie neorenesansowej willi w ogrodzie. Zbudowany został dla hrabiego Zygmunta Pusłowskiego według projektu Tadeusza Stryjeńskiego i Władysława Ekielskiego. W miejscu tym na przełomie XVIII i XIX w.
Kraków, Westerplatte 9
Pałacyk Juliusza Jutkiewicza – zabytkowy budynek znajdujący się w Krakowie, w Dzielnicy I na rogu ul. Westerplatte 9 i ul. Marii Skłodowskiej-Curie 1. Ten niewielki, pierwotnie jednopiętrowy, pałacyk zbudowano w latach 1890-1892, na jednej z parcel, na które podzielono ogród Krzyżanowskiego.
Kraków, Kopernika 12
Theatrum Anatomicum, Katedra Anatomii Wydziału Lekarskiego UJ – budynek teatru anatomicznego, który powstał przy ul. Kopernika 12-14 w Krakowie w latach 1869-1872 według projektu Ludwika Teichmanna dla Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Ulica Westerplatte – ulica w Krakowie. Stanowi fragment I Obwodnicy – przylega bezpośrednio do Plant. Ulicą przebiega torowisko tramwajowe po którym kursują linie: 3, 10, 19, 24 i 52.
Baszta Grzebieniarzy – baszta w ciągu murów miejskich Krakowa, nie zachowana do dzisiejszych czasów. Baszta ta prawdopodobnie była położona pomiędzy basztami Prochową II a Przekupników, czyli w dzisiejszych czasach na zapleczu kościoła św. Krzyża.
Baszta Barchanników – nieistniejąca już baszta w Krakowie, która położona była w ciągu murów miejskich między basztami Przekupników i Czapników, pomiędzy ulicami św. Tomasza i św. Marka na skraju dzisiejszych Plant.
Kraków, Radziwiłłowska 4
Dom Towarzystwa Lekarskiego Krakowskiego - zabytkowy budynek znajdujący się przy ulicy Radziwiłłowskiej 4.
Kraków, pl. Św.Ducha 2
Scena Miniatura – tzw. mała scena, znajdująca się przy budynku teatru im. Juliusza Słowackiego (na jego tyłach), przy placu św. Ducha 2 w Krakowie. Funkcję swoją (obok głównej sceny teatru) pełni od 27 marca 1976 roku.

Strony