Gmina Tuchów - Atrakcje

Strony

Bazylika pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny i św. Stanisława Biskupa i Męczennika z klasztorem redemptorystów w Tuchowie − murowany barokowy kościół przyklasztorny (od 1951 roku parafialny) w Tuchowie, sanktuarium maryjne i miejsce pielgrzymkowe diecezji tarnowskiej, od 2010 bazylika mniejsza.
Ratusz w Tuchowie - zabytkowy ratusz klasycystyczny w Tuchowie, w województwie małopolskim. Obecna budowla została odbudowana w latach 1873–1874 z wykorzystaniem części fundamentów i ścian poprzedniej. Jest to w całości murowana budowla piętrowa. Na planie w kształcie litery C.
Tuchów, Tadeusza Kościuszki 8A
Telefon: +48146525510
Kościół pw. św. Jakuba Starszego Apostoła w Tuchowie – murowany późnobarokowy kościół parafialny w Tuchowie.
Bacówka Brzanka (dawniej Bacówka PTTK na Brzance) – schronisko turystyczne, zarządzane obecnie przez osoby prywatne. Obiekt położony na wysokości 508 m n.p.m. pod szczytem Brzanka na Pogórzu Ciężkowickim, na terenie Parku Krajobrazowego Pasma Brzanki.
Cmentarz wojenny nr 160 w Tuchowie – zabytkowy cmentarz z I wojny światowej.
Cmentarz wojenny nr 170 w Łowczowie – zabytkowy cmentarz z I wojny światowej. Zaprojektowany przez Heinricha Scholza. W dwóch grobach zbiorowych i 14 pojedynczych pochowano tu ośmiu żołnierzy austro-węgierskich i 16 żołnierzy rosyjskich.
Cmentarz wojenny nr 158 Tuchów-Garbek – zabytkowy cmentarz z I wojny światowej. Zwany również cmentarzem w Mesznej Opackiej. Położony przy drodze Tuchów - Rychwałd na skraju Księżego Lasu.
Cmentarz wojenny nr 174 w Zabłędzy - zabytkowy cmentarz z I wojny światowej. Zaprojektowany przez Heinricha Scholza. Zajmuje powierzchnię 134 m². W jednym grobie masowym i 12 pojedynczych pochowano tu 35 żołnierzy rosyjskich. Cmentarz znajduje się przy drodze wojewódzkiej nr 977.
Brzanka (534 m n.p.m.) – wzniesienie znajdujące się na terenie Pogórza Ciężkowickiego, na południe od Tuchowa. Wraz z Liwoczem (562 m n.p.m.) są najwyższymi szczytami Pasma Brzanki – ciągu wzniesień pomiędzy dolinami rzek Białej i Wisłoki.
Cmentarz wojenny nr 176 - Piotrowice – cmentarz z I wojny światowej, zaprojektowany przez Heinricha Scholza, znajdujący się opodal wsi Piotrowice w powiecie tarnowskim, w gminie Tuchów. Położony jest w bezpośrednio przy drodze lokalnej, którą przebiega żółty szlak.
Cmentarz wojenny nr 161 w Tuchowie – zabytkowy cmentarz z I wojny światowej.
Cmentarz wojenny nr 162 w Tuchowie – austriacki cmentarz z I wojny światowej.
Morgi (453 m n.p.m.) – grzbiet w zachodniej części Pasma Brzanki na Pogórzu Ciężkowickim, w pobliżu wsi Lubaszowa.
Cmentarz wojenny nr 151 w Lubaszowej – zabytkowy cmentarz z I wojny światowej. Zaprojektowany przez Heinricha Scholza. W 36 grobach pojedynczych pochowano tu pięciu żołnierzy austro-węgierskich, 30 żołnierzy rosyjskich oraz jednego żołnierza niemieckiego.
Cmentarz wojenny nr 164 w Tuchowie – zabytkowy cmentarz z I wojny światowej.
Cmentarz wojenny nr 164 w Tuchowie – zabytkowy cmentarz z I wojny światowej.
Cmentarz wojenny nr 169 Łowczów – austriacki cmentarz z I wojny światowej. Zaprojektowany przez Heinricha Scholza. Elementem centralnym jest kamienny postument z żelaznym krzyżem. W jednym grobie zbiorowym i 22 pojedynczych pochowano tu 16 żołnierzy austro-węgierskich i 12 żołnierzy rosyjskich.
Trzemeska Góra (403 m n.p.m.), zwana także przez miejscowych Karwodrzą – masyw górski na Pogórzu Ciężkowickim, na południowy zachód od wsi Szynwałd.

Strony