Gmina Miedźna

0

Gmina Miedźna - gmina wiejska w województwie śląskim, w powiecie pszczyńskm.

Warto zobaczyć

Kościół pw. św. Klemensa Papieża w Miedźnej, powiat pszczyński, archidiecezja katowicka. Kościół znajduje się na Szlaku Architektury Drewnianej województwa śląskiego w pętli pszczyńskiej.
Grzawa, Kościelna 1
Kościół parafialny pw. św. Jana Chrzciciela – kościół parafialny w Grzawie, w gminie Miedźna, w powiece pszczyńskim. Najstarsza na powiece pszczyńskim zabytkowa, drewniana świątynia katolicka. Kościół znajduje się na Szlaku Architektury Drewnianej województwa śląskiego w pętli pszczyńskiej.
Góra, Topolowa 37
Kościół św. Barbary – rzymskokatolicki kościół parafialny, znajdujący się w miejscowości Góra (gmina Miedźna} w powiecie pszczyńskim. Kościół znajduje się na Szlaku Architektury Drewnianej województwa śląskiego w pętli pszczyńskiej.
Grzawa, Grzawa, ul. Wiejska
Niedaleko, od kościoła drewnianego pw. Ścięcia Św. Jana Chrzciciela, na prywatnej posesji stoi mała kapliczka wnękowa, której data budowy jest trudna dziś do ustalenia.
Frydek, Górnośląska 1
Parafia NMP Królowej Wszechświata we Frydku – należy do archidiecezji katowickiej i dekanatu Miedźna. Powstała 13 stycznia 1985 roku. Budowniczym kościoła jest ks. Hubert Seweryn.