Gmina Miedźna - Kościoły

Kościół pw. św. Klemensa Papieża w Miedźnej, powiat pszczyński, archidiecezja katowicka. Kościół znajduje się na Szlaku Architektury Drewnianej województwa śląskiego w pętli pszczyńskiej.
Grzawa, Kościelna 1
Kościół parafialny pw. św. Jana Chrzciciela – kościół parafialny w Grzawie, w gminie Miedźna, w powiece pszczyńskim. Najstarsza na powiece pszczyńskim zabytkowa, drewniana świątynia katolicka. Kościół znajduje się na Szlaku Architektury Drewnianej województwa śląskiego w pętli pszczyńskiej.
Góra, Topolowa 37
Kościół św. Barbary – rzymskokatolicki kościół parafialny, znajdujący się w miejscowości Góra (gmina Miedźna} w powiecie pszczyńskim. Kościół znajduje się na Szlaku Architektury Drewnianej województwa śląskiego w pętli pszczyńskiej.
Frydek, Górnośląska 1
Parafia NMP Królowej Wszechświata we Frydku – należy do archidiecezji katowickiej i dekanatu Miedźna. Powstała 13 stycznia 1985 roku. Budowniczym kościoła jest ks. Hubert Seweryn.
Wola, Pszczyńska 1C
Parafia Matki Bożej Piekarskiej w Woli Osiedlu – należy do archidiecezji katowickiej i dekanatu Miedźna. Została utworzona 1 stycznia 1990 roku. Kościół poświęcił abp Damian Zimoń w 1996 roku. Budowniczym kościoła był ks. Bronisław Pala (zmarł w 2002 roku). Obecnie proboszczem jest ks.