Gmina Pszczyna - Kościoły

Pszczyna, Plac Księdza Prałata Józefa Kuczery 2
Kościół Wszystkich Świętych w Pszczynie − to rzymskokatolicka świątynia, o której pierwsza wzmianka pochodzi z 1326 roku.
Kościół ewangelicki w Pszczynie – kościół parafialny Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Pszczynie.
Ćwiklice, Aleksandra Zawadzkiego 9
Kościół św. Marcina – drewniany barokowy kościół znajdujący się w Ćwiklicach w powiecie pszczyńskim, powstały na przełomie XVI i XVII wieku. Kościół znajduje się na Szlaku Architektury Drewnianej województwa śląskiego w pętli pszczyńskiej.
Kościół św. Katarzyny – rzymskokatolicki kościół parafialny w Studzionce w gminie Pszczyna w powiecie pszczyńskim.
Brzeźce, Pokoju 1
Telefon: 322120375
Parafia Matki Bożej Szkaplerznej w Brzeźcach – katolicka parafia w dekanacie pawłowickim. Została utworzona w XIII wieku.
Kościół św. Jakuba Starszego Apostoła (pierwotnie pod wezwaniem Narodzenia Matki Boskiej) – kościół parafialny w Wiśle Małej w gminie Pszczyna. Kościół znajduje się na Szlaku Architektury Drewnianej województwa śląskiego w pętli pszczyńskiej.
Pszczyna, Fryderyka Chopina
Kościół św. Jadwigi – dawny kościół katolicki w Starej Wsi, po I wojnie światowej w granicacy Pszczyny, spalony na skutek działań wojennych w pierwszych dniach września 1939 r.
Łąka, Dygasińskiego 3
Kościół św. Mikołaja - kościół parafialny w Łące w gminie Pszczyna. Kościół znajduje się na Szlaku Architektury Drewnianej województwa śląskiego w pętli pszczyńskiej.
Poręba, Wodzisławska 86
Parafia św. Maksymiliana Marii Kolbego w Porębie – katolicka parafia w dekanacie pszczyńskim, w Porębie. Została utworzona 15 maja 1983 roku.
Pszczyna, Marii Skłodowskiej-Curie 1
Współczesny pszczyński kościół parafialny pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego i Matki Bożej Częstochowskiej zbudowany w latach 1984-1989, według projektu Stanisława Kwaśniewicza, który wraz z artystą rzeźbiarzem Zygmuntem Brachmańskim zajął się także wystrojem wnętrza.
Zbór Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Pszczynie – zbór adwentystyczny w Pszczynie, należący do okręgu zachodniego diecezji południowej Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w RP.
Parafia Ewangelicko-Augsburska w Studzionce – parafia luterańska w Studzionce, należąca do diecezji katowickiej. Mieści się przy ulicy Jedności.
Parafia św. Izydora w Jankowicach Pszczyńskich – katolicka parafia w archidiecezji katowickiej i dekanacie Miedźna. Nowy kościół poświęcił abp Damian Zimoń w 2007 roku.
Pszczyna, Łowiecka 33
Parafia świętego Jana Pawła II w Pszczynie – katolicka parafia w dekanacie pszczyńskim. Mieści się przy ulicy Łowieckiej. Jest to pierwsza parafia pod tym wezwaniem w archidiecezji katowickiej.
Pszczyna, Stara Wieś, św. Jadwigi 2
Parafia św. Jadwigi Śląskiej w Starej Wsi – katolicka parafia w dekanacie pszczyńskim w Pszczynie, w dzielnicy Stara Wieś. Została utworzona 15 marca 1981 roku.
Pszczyna, Męczenników Oświęcimskich 30
Parafia Miłosierdzia Bożego w Pszczynie – katolicka parafia w dekanacie pszczyńskim. Została utworzona 24 czerwca 1997 roku jako parafia tymczasowa. Obecnie trwa budowa nowego kościoła, którą prowadzi ks. Alfred Tatarzyn.
Parafia Trójcy Przenajświętszej w Wiśle Wielkiej – katolicka parafia w Wiśle Wielkiej, w dekanacie pszczyńskim. Została utworzona 1 sierpnia 1925 roku.