Gmina Chmielno

0

Gmina Chmielno - gmina wiejska w województwie pomorskim, w powiecie kartuskm.

Warto zobaczyć

Długie Jezioro (kaszb. Jezoro Dłudżé) – jezioro rynnowe na Pojezierzu Kaszubskim w powiecie kartuskim (województwo pomorskie). Przez jezioro przepływa w swoim górnym biegu rzeka Łeba. Na wzgórzu przy zachodnim brzegu jeziora znajdują się ślady starego grodziska
Jezioro Reskowskie (kaszb. Réskòwsczé Jezoro) – jezioro rynnowe na Pojezierzu Kaszubskim w powiecie kartuskim (województwo pomorskie). Jezioro położone jest na obszarze Kaszubskiego Parku Krajobrazowego. Ogólna powierzchnia: 53,6 ha
Tamowa Góra (224,1 m n.p.m.) – jedno z wzniesień pasma morenowych Wzgórz Szymbarskich położone na wschód od Zawór. U podnóża Tamowej Góry przebiega Droga Kaszubska. Na wzniesieniu znajduje się punkt widokowy. Prowadzi tędy również czerwony Szlak Kaszubski.
Wielkie Jezioro (kaszb. Wiôldżé Jezoro) – jezioro rynnowe na Pojezierzu Kaszubskim w powiecie kartuskim (województwo pomorskie), sąsiaduje od północy z Miechucinem.
Chmielno, Gryfa Pomorskiego 41
Parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Chmielnie – rzymskokatolicka parafia w Chmielnie. Należy do dekanatu kartuskiego Diecezji pelplińskiej. Erygowana w 1880 roku.
Kłodno (kaszb. Jezoro Kłódno) - jezioro rynnowe na Pojezierzu Kaszubskim w powiecie kartuskim (województwo pomorskie). Kłodno położone jest na obszarze Kaszubskiego Parku Krajobrazowego.
Chochowatka (kaszb.Chòchòwatka) (215,1 m n.p.m.) – jedno z wzniesień pasma morenowych Wzgórz Szymbarskich położone w pobliżu Łapalic na obrzeżach Kaszubskiego Parku Krajobrazowego. Z Chochowatki roztacza się szeroka panorama na jeziora Jeziora chmieleńskie i Jezioro Łapalickie.
Rekowo (kaszb. Jezoro Rekòwò) – jezioro rynnowe na Pojezierzu Kaszubskim w powiecie kartuskim (województwo pomorskie). Rekowo położone jest na obszarze Kaszubskiego Parku Krajobrazowego.
Bukrzyno Duże (kszb. Jezoro Wiôldżé Bùkrzëno) - śródleśne jezioro rynnowe w Polsce położone w województwie pomorskim, w powiecie kartuskim, w gminie Stężyca na obszarze Pojezierza Kaszubskiego, w sąsiedztwie miejscowości Stare Czaple, Przewóz i Czapielski Młyn. Ogólna powierzchnia: 20,2 ha
Miechucino – nieczynny przystanek kolejowy w Miechucinie.