Gmina Sierakowice

0

Gmina Herb Sierakowic - gmina wiejska w województwie pomorskim, w powiecie kartuskm.

Warto zobaczyć

Białe Jezioro (kaszb. Biôłé Jezoro) – przepływowe jezioro wytopiskowe na Pojezierzu Kaszubskim w powiecie kartuskim (województwo pomorskie).
Jezioro Długie (Łyśniewo) (kaszb. Jezoro Dłudżé) – wąskie jezioro rynnowe na Pojezierzu Kaszubskim w gminie Sierakowice powiatu kartuskiego (województwo pomorskie). Najbliższymi miejscowościami są Karczewko, Łyśniewo Sierakowickie i Migi, na północny zachód od jeziora znajduje się Jezioro Trzono.
Sierakowice, Ks. B. Łasińskiego 1
Parafia Świętego Marcina w Sierakowicach – rzymskokatolicka parafia w Sierakowicach. Należy do dekanatu sierakowickiego diecezji pelplińskiej. Erygowana w XIV wieku.
Świniewo - jezioro rynnowe położone na Pojezierzu Kaszubskim (gmina Sierakowice, powiat kartuski, województwo pomorskie) przy drodze wojewódzkiej nr 211 pomiędzy Puzdrowem a Sierakowicami. Powierzchnia całkowita: 12 ha.
Sierakowice, Kartuska 25a
Parafia Świętego Jana Chrzciciela w Sierakowicach – rzymskokatolicka parafia w Sierakowicach. Należy do dekanatu sierakowickiego diecezji pelplińskiej. Erygowana w 1983 roku.
Bukowskie Jezioro (kaszb. Jezoro Bùkòwsczé) – leśne jezioro przepływowe na Pojezierzu Kaszubskim w powiecie kartuskim (województwo pomorskie).
Miemino (Mienino) - jezioro w Polsce położone w województwie pomorskim, w powiecie kartuskim, w gminie Sierakowice na obszarze Pojezierza Kaszubskiego, na północny zachód od wsi Łyśniewa Sierakowickiego. Wysokość zwierciadła: 169,6 m n.p.m., ogólna powierzchnia: 21,98 ha
Tuchlińskie Jezioro (kaszb.Tëchlëńscze Jezoro) – jezioro rynnowe na Pojezierzu Kaszubskim w powiecie kartuskim (województwo pomorskie). Jezioro znajduje się na turystycznym Szlaku Kamiennych Kręgów. Wysokość zwierciadła 167,4 m n.p.m., ogólna powierzchnia: 31,69 ha
Trzono – jezioro morenowe na Pojezierzu Kaszubskim, w gminie Sierakowice, w powiecie kartuskim, w województwie pomorskim. Jezioro położone jest na obrzeżach wsi Łyśniewo Sierakowickie, na północny zachód od Sierakowic, pomiędzy jeziorami Długim, a Memino.
Jezioro Gowidlińskie (kaszb. Jezoro Gòwidlińsczé) – przepływowe jezioro rynnowe na Pojezierzu Kaszubskim w powiecie kartuskim (województwo pomorskie). Akwen jeziora jest częścią dużej rynnie polodowcowej - rozciągającej się od Gowidlina po Sulęczyno.