Gmina Przodkowo

0

Gmina Przodkowo - gmina wiejska w województwie pomorskim, w powiecie kartuskm.

Warto zobaczyć

Kczewskie Jezioro - jezioro rynnowe położone na Pojezierzu Kaszubskim (powiat kartuski, województwo pomorskie) na wschód od Przodkowa. Spełnia głównie funkcje reakreacyjno-turystyczne. Powierzchnia całkowita 16 ha
Jelonek - jezioro wytopiskowe położone na Pojezierzu Kaszubskim, w gminie Szemud, niedaleko Kowalewa. Ogólna powierzchnia jeziora wynosi 6,5 ha. Zobacz też: Jelonek
Tuchom (Jezioro Tuchomskie) - jezioro przepływowe w Polsce położone w województwie pomorskim, w powiecie kartuskim, na terenie gmin Żukowo, Szemud i Przodkowo. Pełni głównie funkcje rekreacyjno-turystyczne dla mieszkańców pobliskich dzielnic Gdyni (Karwin, Dąbrowy) i Gdańska (Osowy).
Wycztok (nazywane także Wysoka) – jezioro przepływowe na Pojezierzu Kaszubskim w powiecie wejherowskim (województwo pomorskie). Wycztok jest jeziorem polodowcowym w kształcie rynny. Jezioro służy głównie rekreacji mieszkańców pobliskiego Trójmiasta. Z jeziora wypływa rzeka Gościcina.
Parafia św. Andrzeja Apostoła w Przodkowie – rzymskokatolicka parafia w Przodkowie, w dekanacie kartuskiego diecezji pelplińskiej. Erygowana w XIII wieku.