Gmina Chmielno - Jeziora

Długie Jezioro (kaszb. Jezoro Dłudżé) – jezioro rynnowe na Pojezierzu Kaszubskim w powiecie kartuskim (województwo pomorskie). Przez jezioro przepływa w swoim górnym biegu rzeka Łeba. Na wzgórzu przy zachodnim brzegu jeziora znajdują się ślady starego grodziska
Jezioro Reskowskie (kaszb. Réskòwsczé Jezoro) – jezioro rynnowe na Pojezierzu Kaszubskim w powiecie kartuskim (województwo pomorskie). Jezioro położone jest na obszarze Kaszubskiego Parku Krajobrazowego. Ogólna powierzchnia: 53,6 ha
Wielkie Jezioro (kaszb. Wiôldżé Jezoro) – jezioro rynnowe na Pojezierzu Kaszubskim w powiecie kartuskim (województwo pomorskie), sąsiaduje od północy z Miechucinem.
Kłodno (kaszb. Jezoro Kłódno) - jezioro rynnowe na Pojezierzu Kaszubskim w powiecie kartuskim (województwo pomorskie). Kłodno położone jest na obszarze Kaszubskiego Parku Krajobrazowego.
Rekowo (kaszb. Jezoro Rekòwò) – jezioro rynnowe na Pojezierzu Kaszubskim w powiecie kartuskim (województwo pomorskie). Rekowo położone jest na obszarze Kaszubskiego Parku Krajobrazowego.
Bukrzyno Duże (kszb. Jezoro Wiôldżé Bùkrzëno) - śródleśne jezioro rynnowe w Polsce położone w województwie pomorskim, w powiecie kartuskim, w gminie Stężyca na obszarze Pojezierza Kaszubskiego, w sąsiedztwie miejscowości Stare Czaple, Przewóz i Czapielski Młyn. Ogólna powierzchnia: 20,2 ha
Małe Brodno (kaszb. Jezoro Môłé Brodno) – jezioro na Pojezierzu Kaszubskim w powiecie kartuskim (województwo pomorskie). Małe Brodno położone jest na obszarze Kaszubskiego Parku Krajobrazowego i stanowi część szlaku wodnego "Kółko Raduńskie".
Glinne Jezioro (kaszb. Glinné Jezoro) – jezioro na Pojezierzu Kaszubskim w powiecie kartuskim (województwo pomorskie), położone jest na obszarze Kaszubskiego Parku Krajobrazowego i na skraju kompleksu leśnego Lasów Mirachowskich.
Białe Jezioro (kaszb. Biôłé Jezoro) – jezioro rynnowe na Pojezierzu Kaszubskim w powiecie kartuskim (województwo pomorskie). Jezioro Białe położone jest na obszarze Kaszubskiego Parku Krajobrazowego i jest jednym z trzech jezior chmieleńskich.
Jezioro Raduńskie Dolne (kszb. Jezoro Reduńsczé Dólné) – jezioro rynnowe na Pojezierzu Kaszubskim w powiecie kartuskim (województwo pomorskie). Jezioro znajduje się w najatrakcyjniejszej krajobrazowo części Kaszubski Park Krajobrazowy zwanej Szwajcarią Kaszubską.