Dworzec kolejowy Miechucino

0

Miechucino – nieczynny przystanek kolejowy w Miechucinie.

Czytaj dalej

Miechucino – nieczynny przystanek kolejowy w Miechucinie.

Położenie

Stacja znajduje się w północnej części Miechucina.

Historia

Kolej dotarła do Miechucina w 1905 roku, kiedy linię kolejową łączącą Pruszcz Gdański z Kartuzami przedłużono do Lęborka.

Z Sieciowego Rozkładu Jazdy Pociągów 96/97 wynika, że przez Miechucino przejeżdżało 6 par pociągów. Ruch został ostatecznie wstrzymany w czerwcu 2000, kiedy przestały kursować ostatnie 2 pary pociągów osobowych relacji Kartuzy-Lębork. Ruch pociągów towarowych został wstrzymany w 2005 roku.

Linia kolejowa

Przez Miechucino przechodzi linia kolejowa nr 229, która obecnie jest zamknięta i nieprzejezdna. Linia jest niezelektryfikowana, normalnotorowa, jednotorowa.

Infrastruktura

Dworzec w Miechucinie jest parterowy ma dach wielospadowy, architektura jest dość nietypowa dla dworców kolejowych, bardziej przypomina wiejski dworek szlachecki. Zabytkowa wieża ciśnień aktualnie stanowi własność prywatną.

Perony są niskie, niekryte. Nawierzchnia peronów była pokryta płytami chodnikowymi, lecz jest dość mocno zarośnięta trawą


Dworzec kolejowy Miechucino - to miejsce nie posiada jeszcze przewodnika. Jeśli znasz to miejsce, to tutaj możesz napisać przewodnik.