Chmielno

0

Chmielno - wieś gminna w województwie pomorskim, w powiecie kartuskim.

Warto zobaczyć

Tamowa Góra (224,1 m n.p.m.) – jedno z wzniesień pasma morenowych Wzgórz Szymbarskich położone na wschód od Zawór. U podnóża Tamowej Góry przebiega Droga Kaszubska. Na wzniesieniu znajduje się punkt widokowy. Prowadzi tędy również czerwony Szlak Kaszubski.
Chmielno, Gryfa Pomorskiego 41
Parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Chmielnie – rzymskokatolicka parafia w Chmielnie. Należy do dekanatu kartuskiego Diecezji pelplińskiej. Erygowana w 1880 roku.
Rekowo (kaszb. Jezoro Rekòwò) – jezioro rynnowe na Pojezierzu Kaszubskim w powiecie kartuskim (województwo pomorskie). Rekowo położone jest na obszarze Kaszubskiego Parku Krajobrazowego.
Biskupia Góra (223,2 m n.p.m.) – jedno z wzniesień pasma morenowych Wzgórz Szymbarskich położone na północ od Zawór. Z Biskupiej Góry roztacza się szeroka panorama na Jeziora chmieleńskie i pobliskie Chmielno. Na wzniesieniu znajduje się punkt widokowy.
Białe Jezioro (kaszb. Biôłé Jezoro) – jezioro rynnowe na Pojezierzu Kaszubskim w powiecie kartuskim (województwo pomorskie). Jezioro Białe położone jest na obszarze Kaszubskiego Parku Krajobrazowego i jest jednym z trzech jezior chmieleńskich.
Chmielno, Gryfa Pomorskiego 65
Muzeum Ceramiki Kaszubskiej Neclów w Chmielnie – powstałe w roku 1993 z inicjatywy Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego w Chmielnie przy warsztacie wytwórczym rodziny Neclów nad jeziorem Białym. Otwarcie muzeum nastąpiło 23 czerwca zbiegło się z 70.