Gmina Chmielno - Atrakcje

Długie Jezioro (kaszb. Jezoro Dłudżé) – jezioro rynnowe na Pojezierzu Kaszubskim w powiecie kartuskim (województwo pomorskie). Przez jezioro przepływa w swoim górnym biegu rzeka Łeba. Na wzgórzu przy zachodnim brzegu jeziora znajdują się ślady starego grodziska
Jezioro Reskowskie (kaszb. Réskòwsczé Jezoro) – jezioro rynnowe na Pojezierzu Kaszubskim w powiecie kartuskim (województwo pomorskie). Jezioro położone jest na obszarze Kaszubskiego Parku Krajobrazowego. Ogólna powierzchnia: 53,6 ha
Tamowa Góra (224,1 m n.p.m.) – jedno z wzniesień pasma morenowych Wzgórz Szymbarskich położone na wschód od Zawór. U podnóża Tamowej Góry przebiega Droga Kaszubska. Na wzniesieniu znajduje się punkt widokowy. Prowadzi tędy również czerwony Szlak Kaszubski.
Wielkie Jezioro (kaszb. Wiôldżé Jezoro) – jezioro rynnowe na Pojezierzu Kaszubskim w powiecie kartuskim (województwo pomorskie), sąsiaduje od północy z Miechucinem.
Chmielno, Gryfa Pomorskiego 41
Parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Chmielnie – rzymskokatolicka parafia w Chmielnie. Należy do dekanatu kartuskiego Diecezji pelplińskiej. Erygowana w 1880 roku.
Kłodno (kaszb. Jezoro Kłódno) - jezioro rynnowe na Pojezierzu Kaszubskim w powiecie kartuskim (województwo pomorskie). Kłodno położone jest na obszarze Kaszubskiego Parku Krajobrazowego.
Chochowatka (kaszb.Chòchòwatka) (215,1 m n.p.m.) – jedno z wzniesień pasma morenowych Wzgórz Szymbarskich położone w pobliżu Łapalic na obrzeżach Kaszubskiego Parku Krajobrazowego. Z Chochowatki roztacza się szeroka panorama na jeziora Jeziora chmieleńskie i Jezioro Łapalickie.
Rekowo (kaszb. Jezoro Rekòwò) – jezioro rynnowe na Pojezierzu Kaszubskim w powiecie kartuskim (województwo pomorskie). Rekowo położone jest na obszarze Kaszubskiego Parku Krajobrazowego.
Bukrzyno Duże (kszb. Jezoro Wiôldżé Bùkrzëno) - śródleśne jezioro rynnowe w Polsce położone w województwie pomorskim, w powiecie kartuskim, w gminie Stężyca na obszarze Pojezierza Kaszubskiego, w sąsiedztwie miejscowości Stare Czaple, Przewóz i Czapielski Młyn. Ogólna powierzchnia: 20,2 ha
Miechucino – nieczynny przystanek kolejowy w Miechucinie.
Biskupia Góra (223,2 m n.p.m.) – jedno z wzniesień pasma morenowych Wzgórz Szymbarskich położone na północ od Zawór. Z Biskupiej Góry roztacza się szeroka panorama na Jeziora chmieleńskie i pobliskie Chmielno. Na wzniesieniu znajduje się punkt widokowy.
Rezerwat przyrody Staniszewskie Błoto (kaszb. Stajszewsczé Błoto) – leśno-torfowiskowy rezerwat przyrody na Pojezierzu Kaszubskim (utworzony w 1962 r., o powierzchni 130,4 ha na obszarze Kaszubskiego Parku Krajobrazowego w kompleksie Lasów Mirachowskich.
Małe Brodno (kaszb. Jezoro Môłé Brodno) – jezioro na Pojezierzu Kaszubskim w powiecie kartuskim (województwo pomorskie). Małe Brodno położone jest na obszarze Kaszubskiego Parku Krajobrazowego i stanowi część szlaku wodnego "Kółko Raduńskie".
Glinne Jezioro (kaszb. Glinné Jezoro) – jezioro na Pojezierzu Kaszubskim w powiecie kartuskim (województwo pomorskie), położone jest na obszarze Kaszubskiego Parku Krajobrazowego i na skraju kompleksu leśnego Lasów Mirachowskich.
Białe Jezioro (kaszb. Biôłé Jezoro) – jezioro rynnowe na Pojezierzu Kaszubskim w powiecie kartuskim (województwo pomorskie). Jezioro Białe położone jest na obszarze Kaszubskiego Parku Krajobrazowego i jest jednym z trzech jezior chmieleńskich.
Jezioro Raduńskie Dolne (kszb. Jezoro Reduńsczé Dólné) – jezioro rynnowe na Pojezierzu Kaszubskim w powiecie kartuskim (województwo pomorskie). Jezioro znajduje się w najatrakcyjniejszej krajobrazowo części Kaszubski Park Krajobrazowy zwanej Szwajcarią Kaszubską.
Chmielno, Gryfa Pomorskiego 65
Muzeum Ceramiki Kaszubskiej Neclów w Chmielnie – powstałe w roku 1993 z inicjatywy Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego w Chmielnie przy warsztacie wytwórczym rodziny Neclów nad jeziorem Białym. Otwarcie muzeum nastąpiło 23 czerwca zbiegło się z 70.