Dwór w Lusinie - Atrakcje

0
Zespół dworski w Lusinie – znajdujący się w powiecie krakowskim, w gminie Mogilany, w Lusinie. Obiekt w skład którego wchodzi: dwór wraz z parkiem, został wpisany do rejestru zabytków nieruchomych województwa małopolskiego.
Góra Libertowska - wzgórze w Libertowie w województwie małopolskim. Część północnych stoków wzniesienia znajduje się w Krakowie. Wschodnim zboczem Góry Libertowskiej przebiega droga krajowa nr 7 (Zakopianka).
Łysa Góra – wzgórze o wysokości 274 m n.p.m. w Krakowie, w Dzielnicy X Swoszowice. Położone jest na terenie obszaru Łysa Góra.
Kraków, Wróblowice, Bogdanowskiego 14
Parafia Przemienienia Pańskiego w Krakowie – parafia rzymskokatolicka należąca do dekanatu Kraków-Borek Fałęcki archidiecezji krakowskiej w Wróblowicach przy ulicy Bogdanowskiego.
Kraków, Profesora Adama Bochnaka 17
Cmentarz wojenny nr 383 - Wróblowice – austriacki cmentarz wojenny z okresu I wojny światowej wybudowany przez Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie i znajdujący się na terenie jego okręgu XI Twierdza Kraków.
Kościół pw. Narodzenia Panny Marii w Gaju – kościół z 1626 r. znajdujący się w Gaju, w gminie Mogilany, w powiecie krakowskim. Kościół powstał na miejscu starszej, drewnianej świątyni z XIII w. W ołtarzu głównym znajduje się, uchodzący za cudowny, obraz Matki Bożej Gajowskiej z 2 połowy XV w.
Libertów, Sportowców 1
Zespół dworski w Libertowie – zespół dworski znajdujący się w powiecie krakowskim, w gminie Mogilany, w Libertowie. Obiekt, w skład którego wchodzi dwór wraz z parkiem, został wpisany do rejestru zabytków nieruchomych województwa małopolskiego.
Kraków, Piłkarska 9
Parafia Opatrzności Bożej w Krakowie – parafia rzymskokatolicka należąca do dekanatu Kraków-Borek Fałęcki archidiecezji krakowskiej w Swoszowicach przy ulicy Piłkarskiej.
Kraków, Księdza Franciszka Maja 19
Parafia Świętego Maksymiliana Kolbego w Krakowie (Opatkowice) – rzymskokatolicka parafia należąca do dekanatu Mogilany archidiecezji krakowskiej.
Kraków, Józefa i Floriana Sawiczewskich
Fort 51 ½ Swoszowice (Wróblowice) – jeden z fortów Twierdzy Kraków. Powstał w latach 1897-1898. Należał do VII obszaru warownego. Posiadał cztery wieże pancerne. Wygląda podobnie do fortów Pękowice czy Bibice.
Kraków, Merkuriusza Polskiego 6
Kraków, Forteczna 25
Fort 52a "Łapianka" (Jugowice) – jeden z fortów Twierdzy Kraków. Powstał w latach 1896-1902 (według innych źródeł 1897-1898).
Dom rodziny Urbanowiczów – zabytkowy dom, znajdujący się w Ochojnie, w gminie Świątniki Górne, w powiecie krakowskim. Dom wraz z pomnikiem nagrobnym rodziny Urbanowiczów oraz ogrodem, został wpisany do rejestru zabytków nieruchomych województwa małopolskiego.
Parafia św. Jadwigi Królowej w Krakowie – parafia rzymskokatolicka należąca do dekanatu Kraków-Borek Fałęcki archidiecezji krakowskiej na os. Kliny Borkowskie przy ulicy Zagaje.
Zespół dworski w Konarach – znajdujący się w powiecie krakowskim, w gminie Mogilany, w Konarach. Obiekt w skład którego wchodzi: dwór, dozorcówka, spichrz, obora oraz park został wpisany do rejestru zabytków nieruchomych województwa małopolskiego.
Kraków, Droga Rokadowa
Fort 51 Rajsko – jeden z fortów artyleryjskich Twierdzy Kraków. Powstał w latach 1881-1884. Był to jeden z największych fortów swej klasy w Austro-Węgrzech, jego powierzchnia wynosi około 2600 metrów kwadratowych.