Ciecień - Atrakcje

0
Ciecień (829 m) – szczyt w Beskidzie Wyspowym. Ma charakter pasma górskiego o przebiegu południkowym, czym różni się od większości szczytów w Beskidzie Wyspowym. Jest najwyższym szczytem w Paśmie Cietnia (inna spotykana odmiana: Ciecienia).
Księża Góra (649 m ) – jeden ze szczytów w Paśmie Cietnia w Beskidzie Wyspowym.
Cmentarz wojenny nr 374 - Wiśniowa - austriacki cmentarz wojenny z okresu I wojny światowej wybudowany przez Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie i znajdujący się na terenie jego okręgu X Limanowa.
Wierzbanowska Przełęcz – położona na wysokości 596 m n.p.m. przełęcz w Beskidzie Wyspowym pomiędzy Wierzbanowską Górą (778 m), a Ciecieniem (829 m). Istnieją tutaj zasadnicze rozbieżności co do definicji tej przełęczy.
Synagoga w Wiśniowej – synagoga znajdująca się w Wiśniowej, miejscowości w województwie małopolskim, w powiecie myślenickim. Budynek położony jest w centrum wsi, nad rzeką Krzyworzeka, po prawej stronie drogi wojewódzkiej nr 964 prowadzącej z Wiśniowej do Kasiny Wielkiej.
Cmentarz wojenny nr 373 - Wiśniowa - austriacki cmentarz wojenny z okresu I wojny światowej wybudowany przez Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie i znajdujący się na terenie jego okręgu X Limanowa.
Dwór obronny w Skrzydlnej – dwór obronny we wsi Skrzydlna w powiecie limanowskim w województwie małopolskim na terenie Beskidu Wyspowego.
Kościół św. Mikołaja Biskupa w Skrzydlnej – murowana świątynia rzymskokatolicka, należąca do parafii Mikołaja Biskupa w Skrzydlnej.
Kościół św. Mikołaja Biskupa w Skrzydlnej – zabytkowy kościół z XVI wieku, pierwotnie w całości drewniany, obecnie drewniano-murowany. Pełni rolę kościoła pomocniczego parafii św. Mikołaja Biskupa. Znajduje się na trasie nr VI Małopolskiego Szlaku Architektury Drewnianej.
Wierzbanowska Góra – szczyt Beskidu Wyspowego znajdujący się między Przełęczą Jaworzyce oddzielającą go od Lubomira (904 m) a Przełęczą Wielkie Drogi (569 m) oddzielająca go od niskiego wzniesienia Szklarnia (586 m).
Opactwo cystersów w Szczyrzycu, z obrazem Matki Boskiej Szczyrzyckiej, – jedno z sanktuariów maryjnych w Polsce. Jest zarazem jedynym nieprzerwanie istniejącym klasztorem cystersów na ziemiach polskich.
Muzeum Klasztorne oo. Cystersów w Szczyrzycu – placówka muzealna, założona w 1954 przez ojców Cystersów, wchodząca w skład zespołu klasztornego Cystersów w Szczyrzycu.
Szczyrzycki Browar Cystersów – browar klasztorny w Szczyrzycu.