Centralne Muzeum Włókiennictwa - Atrakcje

0

Strony

Łódź, Piotrkowska 282
Centralne Muzeum Włókiennictwa – muzeum włókiennictwa mieszczące się w Białej Fabryce Geyera w Łodzi.
Łódź, Piotrkowska 282
Biała Fabryka to nazwa budynku Ludwika Geyera przy ulicy Piotrkowskiej 282 w Łodzi.
Łódź, Piotrkowska 280
Łódź, Piotrkowska 279/283
Kościół ewangelicko-augsburski św. Mateusza – kościół w Łodzi, przy Piotrkowskiej 283. Świątynia została wzniesiona w latach 1909–1928. Z inicjatywą wybudowania nowego kościoła i podzielenia dotychczasowej parafii wystąpił I pastor Parafii św. Jana – ks. Wilhelm Piotr Angerstein.
Łódź, Piotrkowska 282
Skansen łódzkiej architektury drewnianej – znajduje się przy Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi. Udostępniony zwiedzającym 30 września 2008 roku.
Łódź, Piotrkowska 282
Kościół w skansenie łódzkiej architektury drewnianej – budynek pełniący od powstania w XIX wieku funkcję świątyni ewangelickiej, a po II wojnie światowej parafialnego kościoła katolickiego. Położony od 2008 na obszarze skansenu łódzkiej architektury drewnianej.
Łódź, Przybyszewskiego - Piotrkowska - Milowa - Stocka
Park im. Władysława Stanisława Reymonta znajduje się w Łodzi w obrębie ulic Piotrkowskiej, Przybyszewskiego, Stockiej i Milionowej. Powierzchnia 6.3 ha. Park założony został przez Ludwika Geyera w połowie XIX wieku. Po drugiej stronie stawu, będącego w centrum parku, zbudował "Białą Fabrykę".
Pałac braci Karola i Emila Steinertów znajduje się w Łodzi przy ulicy Piotrkowskiej 272 a i b.
Ulica Czerwona w Łodzi, to krótka, licząca 305 metrów ulica, łącząca Piotrkowską z ulicą Wólczańską. Znajduje się na granicy dzielnic Górna i Śródmieście.
Łódź, Piotrkowska 270
Tricotextil - wieżowiec mieszczący się w Łodzi przy ul. Piotrkowskiej 270. Znajduje się na wprost archikatedry św. Stanisława Kostki. Powstał w latach 70. Ma 62 metry wysokości i liczy 17 kondygnacji (w tym 16 użytkowych i jedną techniczną).
Plac im. Władysława Reymonta (d. Rynek Geyera, Górny Rynek) w Łodzi – plac w Łodzi; znajduje się po parzystej stronie ulicy Piotrkowskiej, zaraz po numerze 286 w dzielnicy Górna (obszarze Górniak).
Pomnik Władysława Stanisława Reymonta - rzeźba plenerowa wykonana z brązu autorstwa Władysława Wołosewicza. Pomnik jest centralnym punktem łódzkiego placu tego samego imienia. Odsłonięto go w 1978 roku ku czci noblisty, autora "Chłopów" i "Ziemi obiecanej" Władysława Stanisława Reymonta.
Łódź, Stanisława Przybyszewskiego 12
Budynek dawnej fabryki Rassalskich – fabryka powstała w 1926 roku. Jej właścicielem był Ignacy Rassalski. Zajmował się produkcją lin i powrozów wykorzystywanych w transporcie i przemyśle. Fabryka w ówczesnych latach należała do największych w kraju.
Łódź, Tymienieckiego 5
Bielnik Kopischa – najstarszy zachowany obiekt fabryczny w Łodzi, zwyczajowa choć nieprawidłowa nazwa budynku przemysłowo-mieszkalnego należącego do Tytusa Kopischa
Łódź, Piotrkowska 288
Bank Pekao S.A. - biurowiec w Łodzi mieszczący się przy ul. Piotrkowskiej 288 (Plac Reymonta). Ma 50 metrów wysokości i liczy 12 kondygnacji.
Archikatedra św. Stanisława Kostki w Łodzi
Pomnik Jana Pawła II w Łodzi – pomnik Jana Pawła II przy ulicy Piotrkowskiej 265 przed archikatedrą św. Stanisława Kostki w Łodzi.
Muzeum Papieru i Druku w Łodzi – muzeum zlokalizowane w Instytucie Papiernictwa i Poligrafii Politechniki Łódzkiej.
Grób Nieznanego Żołnierza w Łodzi – pomnik zaprojektowany przez Stanisława Ostrowskiego, odsłonięty w marcu 1925 roku, poświęcony poległym na polach bitew bezimiennym żołnierzom.

Strony