Srebrna - Atrakcje

0
Srebrna (niem. Silber Berg, 491 m n.p.m.) – wzniesienie w Grzbiecie Małym, w Górach Kaczawskich, położone na południe od Stromca.
Stromiec (niem. Grünauer Spitz-Berg, 551 m n.p.m.) – szczyt w Grzbiecie Małym Gór Kaczawskich, położony pomiędzy Wapienną a Szybowcową. Zbudowany jest z górnokredowych margli ilastych, wapieni marglistych oraz piaskowców, które tworzą długą na 200 m ścianę skalną.
Szybowcowa (Szybowisko, niem. Schieferberg, 561 m n.p.m.) – góra w Grzbiecie Małym Gór Kaczawskich.
Parafia pw. Świętego Michała Archanioła w Jeżowie Sudeckim znajduje się w dekanacie jeleniogórskim zachodnim w diecezji Legnickiej. Jej proboszczem jest ks. Andrzej Szarzyński. Mieści się przy ulicy Bocznej w Jeżowie Sudeckim.
Wapienna (niem. Kalk Berge, 507 m n.p.m.) – wzniesienie w południowo-zachodniej części Grzbietu Małego Gór Kaczawskich, położone pomiędzy Siedlęcinem a Płoszczynką, gdzie łączy się z pozostałą częścią Grzbietu Małego.
Skowron (niem. Lerchenberg, 472 m n.p.m.) – wzniesienie w północnej części Grzbietu Małego Gór Kaczawskich, położone na północny zachód od Płoszczynki, gdzie łączy się z Wapienną. Ku zachodowi odchodzi od niego kilka bocznych ramion z Zadnią i Strzyżowcem.
Jelenia Góra, Plac św. Jana Ewangelisty 1
Parafia pw. Świętego Jana Apostoła i Ewangelisty w Jeleniej Górze znajduje się w dekanacie jeleniogórskim wschodnim w diecezji Legnickiej. Jej proboszczem jest ks. Krzysztof Kowalczyk. Obsługiwana przez księży diecezjalnych. Erygowana 24 grudnia 1990. Mieści się przy placu Świętego Jana Ewangelisty.
Skiba (niem. Scheibeberg, 562 m n.p.m.) – góra w Południowym Grzbiecie Gór Kaczawskich, leżąca w bocznym grzbieciku odchodzącym ku południowi od Leśnicy w masywie Łysej Góry. Na zakończeniu tego grzbietu leżu Polna.
Parafia św. Mikołaja w Siedlęcinie – parafia rzymskokatolicka w dekanacie Jelenia Góra Zachód w diecezji legnickiej. Obsługiwana przez księży archidiecezjalnych. Erygowana w 1654.
Grapa (627 m n.p.m.) – szczyt w Południowym Grzbiecie Gór Kaczawskich, pomiędzy masywem Chrośnickich Kop, od których oddziela go Przełęcz Chrośnicka, a Przełęczą Widok. Zbudowany z zieleńców, diabazów i łupków zieleńcowych. W większości porośnięty lasem świerkowym.