Śląskie - Sport, Reakreacja

Strony

Stacja Turystyczna "Zygmuntówka" – prywatne schronisko turystyczne (stacja turystyczna), położone na przełęczy Klekociny w Paśmie Babiogórskim Beskidu Żywieckiego.
Katowice, Aleja Wojciecha Korfantego 35
Spodek – hala widowiskowo-sportowa w Katowicach przy alei Wojciecha Korfantego 35. Hala ta jest zarządzana przez Przedsiębiorstwo Widowiskowo-Sportowe „Spodek” i należy do miasta Katowice.
Chatka AKT Dobrodziej, dawniej Chatka Budowlańców - chatka studencka położona na polanie Witasówka nad Sopotnią Wielką w Beskidzie Żywieckim (Grupa Pilska i Romanki). Przez długi czas schroniskiem zarządzał Wydział Budownictwa i Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach (stąd nazwa chatki).
Park Sielecki − park miejski w Sosnowcu, usytuowany przylegle do dzielnicy Sielec. Linię graniczną parku wyznacza ul. 3 Maja, zabudowania dzielnicy Sielec oraz ulica Mościckiego. Największy z Sosnowieckich parków.
Dolomity Sportowa Dolina - Całoroczne Centrum Narciarsko Snowboardowe znajdujące się w Bytomiu Suchej Górze. Istnieje od 1 grudnia 2002 roku.
Promenada Czesława Niemena w Częstochowie – aleja spacerowa w czestochowskiej dzielnicy Północ. Ma długość 1700 m, prowadzi od ul. Kiedrzyńskiej przez Park Osiedlowy do Lasu Aniołowskiego. Promenada jest miejscem imprez kulturalnych i rekreacyjnych.
Schronisko na Trzech Kopcach – nieistniejące już schronisko turystyczne na szczycie Trzech Kopców w Beskidzie Śląskim.
Studenckie Schronisko Turystyczne "Chałupa Chemików" – chatka studencka (nr dom 122) w przysiółku Danielka, należącym do wsi Ujsoły. Obiekt położony jest w dolinie potoku Danielka na polanie Świniarka w Beskidzie Żywieckim (Grupa Wielkiej Raczy).
Studenckie Schronisko Turystyczne "Lasek" (inaczej "Chatka Elektryków") – schronisko (określane również jako chatka studencka) położone tuż pod szczytem góry Łosek (Lasek, Łazek) (868 m n.p.m.), w Paśmie Laskowskim, zaliczanym do Pasma Jałowieckiego, które według regionalizacji Polski opracowanej prz
Schronisko "Pod Tułem" - dawne schronisko turystyczne, obecnie restauracja z salą bankietową i pokojami noclegowymi. Położone na wysokości 430 m n.p.m. leży znacznie na północ od szczytu Tułu, w rzeczywistości na północno-zachodnim stoku wzgórza Zagoj (512 m n.p.m.).
Bacówka PTTK pod Krawcowym Wierchem – schronisko turystyczne PTTK na Hali Krawcula pod Krawcowym Wierchem. Położone jest na wysokości 1038 m w Żywieckim Parku Krajobrazowym. Terytorialnie należy do gminy Ujsoły. Schronisko powstawało w 1975 r.
Schronisko "Biały Krzyż", Weisses Kreuz – nieistniejące już schronisko turystyczne na Przełęczy Salmopolskiej w Beskidzie Śląskim.
Górska Stacja Turystyczna "Słowianka" – prywatne schronisko turystyczne (stacja turystyczna), położone na hali Słowianka w masywie Romanki w Beskidzie Żywieckim. Obiekt znajduje się na wysokości 856 m n.p.m. nad wsią Żabnica, w dobrym miejscu widokowym na Romankę, Halę Pawlusią i Rysiankę.
Chata Wuja Toma – prywatny obiekt noclegowy należący do organizacji "Grupa THF", zlokalizowany w Szczyrku na Przełęczy Karkoszczonka, na wysokości 736 m n.p.m. Nazwa obiektu nawiązuje do tytułu powieści Harriet Beecher Stowe "Chata wuja Toma".
Bacówka PTTK na Rycerzowej – schronisko turystyczne PTTK w Beskidzie Żywieckim. Położone jest na terenie Żywieckiego Parku Krajobrazowego, na Hali Rycerzowej. Terytorialnie należy do gminy Ujsoły. Wybudowane zostało według projektu Stanisława Karpiela, otwarte 14 września 1975 roku.
Schronisko turystyczne "Dworzec Beskidzki" położone w Zwardoniu, na terenie Żywieckiego Parku Krajobrazowego, na wysokości 710 m n.p.m.
Schronisko PTTK „Chata Baców” w Korbielowie – schronisko turystyczne, położone w Krzyżowej w Beskidzie Żywieckim.

Strony