Dolnośląskie - Sport, Reakreacja

Strony

Wrocław, Zygmunta Wróblewskiego 1
Telefon: +48713475150
Hala Stulecia (niem. Jahrhunderthalle, ang. Centennial Hall), daw. Hala Ludowa – hala widowiskowo-sportowa znajdująca się we Wrocławiu, w dzielnicy Śródmieście, na osiedlu Zalesie, w parku Szczytnickim. Wzniesiona w latach 1911–1913 według projektu Maxa Berga, w stylu ekspresjonistycznym.
Pałac w Zagórzu Śląskim – wybudowany w drugiej połowie XIX w. w Zagórzu Śląskim.
Pałac przy ul. Jagiellońskiej w Cieplicach – wybudowany w 1734 r. w Cieplicach.
Karpacz, 20
Telefon: +48 75 612 67 00
Schronisko Górskie „Dom Śląski” (czasami występuje pod nazwą „Śląski Dom”, historycznie niem. Schlesier Haus) – turystyczne schronisko górskie w Sudetach w paśmie Karkonoszy położone na wysokości 1400 m n.p.m.
Międzygórze, Sanatoryjna 5
Telefon: +48 748135178
Chatka AKT Towarzystwa Bażynowego – chatka studencka, położona na w Karkonoszach, w północnej części Hutniczego Grzbietu na wysokości ok 1050 m n.p.m.. Opiekunem obiektu jest Towarzystwo Bażynowe.
Leśny Park Przygody "Skalisko" – ok. 7 ha teren rekreacyjny (park linowy) w Złotym Stoku, zlokalizowany w wąwozie leśnym nad Złotym Potokiem oraz na terenie byłego kamieniołomu, nieopodal Muzeum Górnictwa i Hutnictwa Złota.
Schronisko "Na Iglicznej" – schronisko w Sudetach Wschodnich w Masywie Śnieżnika w woj. dolnośląskim, w pobliżu sanktuarium Maria Śnieżna, przy węźle szlaków turystycznych.
Dom Turysty PTTK na Ślęży - obiekt turystyczny (do niedawna schronisko turystyczne) położony na szczycie Ślęży, na wysokości 718 metrów n.p.m., noszący imię Romana Zmorskiego.
Schronisko PTTK "Na Śnieżniku" im. Zbigniewa Fastnachta – górskie schronisko w Sudetach Wschodnich w Masywie Śnieżnika w woj. dolnośląskim.
Perła Zachodu (do 1945 Turmsteinbaude) – schronisko turystyczne PTTK położone w Siedlęcinie nad Jeziorem Modrym. Od strony Jeleniej Góry do schroniska prowadzi niebieski szlak rowerowy, położony nad rzeką Bóbr. Wiedzie on przez Borowy Jar, Perłę Zachodu do Siedlęcina i dalej w kierunku Bolesławca.
Wałbrzych, Park Sobieskiego 1
Dom Wycieczkowy PTTK "Harcówka" położony jest w Wałbrzychu, w Parku im. Jana III Sobieskiego. Budynek wzniesiony został w 1908 roku. Obecnie dysponuje pięćdziesięcioma miejscami hotelowymi.
Schronisko PTTK "Szwajcarka" – górskie schronisko w Sudetach Zachodnich, w Górach Sokolich (Rudawy Janowickie), w woj. dolnośląskim.
„Chata Cyborga” w Bielicach – dawne górskie schronisko turystyczne w Bielicach, w Górach Bialskich, w woj. dolnośląskim, obecnie pensjonat.
Orle - stacja turystyczna (schronisko turystyczne) w Górach Izerskich, pozostałość po powstałej przy hucie szkła osadzie (kolonii) Carlsthal. Obecnie w granicach Szklarskiej Poręby.
Schronisko Górskie „Szarotka” – nieistniejące prywatne schronisko turystyczne, położone w we wsi Lasówka u stóp Gór Bystrzyckich, tuż przy drodze wojewódzkiej 389 Duszniki-Zdrój-Międzylesie. Obiekt posiadało 32 miejsca noclegowe, do dyspozycji gości udostępniana była kuchnia.

Strony