Świętokrzyskie - Sport, Reakreacja

Schronisko PTTK w Świętej Katarzynie – dawne schronisko turystyczne, obecnie obiekt noclegowy, położone we wsi Święta Katarzyna w Łysogórach (Góry Świętokrzyskie). Obiekt powstał w 1957 roku z inicjatywy PTTK i nosił wówczas imię Aleksandra Janowskiego. Miał on wówczas ok. 130 miejsc noclegowych.
Szpital Dziecięcy Kompleksowej Rehabilitacji „Górka” – jeden z najbardziej znanych szpitali dziecięcych w Polsce. Szpital i sanatorium są zlokalizowane w południowej, sanatoryjno-parkowej części znanego świętokrzyskiego uzdrowiska, Buska-Zdroju.
Hala widowiskowo-sportowa w Ostrowcu Świętokrzyskim – obiekt wielofunkcyjny, w którym można rozgrywać zawody różnych dyscyplin sportowych, jak i organizować wydarzenia kulturalne i rozrywkowe. Maksymalnie mogą w niej zasiąść 3794 osoby.
Stacja Narciarska Szwajcaria Bałtowska – ośrodek narciarski położony w Bałtowie na Pogórzu Bałtowskim w Górach Świętokrzyskich na północnym zboczu wzgórza znajdującego się na terenie kompleksu turystycznego JuraPark Bałtów opadającego ku zakolu rzeki Kamiennej.
Stok Narciarski Telegraf w Kielcach – ośrodek narciarski położony w Paśmie Dymińskim (Góry Świętokrzyskie), w Chęcińsko-Kieleckim Parku Krajobrazowym na północnym zboczu wzgórza Telegraf (408 m n.p.m.). Wzgórze i ośrodek znajdują się w administracyjnych granicach Kielc.