Sieradz

0

Sieradz - miasto powiatowe w województwie łódzkim.

Warto zobaczyć

Sieradz, Kolegiacka 11
Kolegiata Wszystkich Świętych w Sieradzu – gotycki kościół farny z 1370, przebudowany w XVII wieku. Wystrój wnętrza głównie barokowy i rokokowy, kilka rzeźb gotyckich, w dekoracji ołtarza głównego (połowa XVIII wieku) herb ziemi sieradzkiej .
Synagoga w Sieradzu – synagoga znajdująca się w Sieradzu przy ulicy Wodnej 7.
Kościół Świętego Ducha w Sieradzu – rzymskokatolicki kościół cmentarny znajdujący się w Sieradzu, w województwie łódzkim.
Sieradz, Dominikańska 16
Kościół Świętego Stanisława w Sieradzu – rzymskokatolicki kościół rektorski znajdujący się w Sieradzu, na terenie parafii Wszystkich Świętych, w województwie łódzkim.
Sieradz, Tadeusza Kościuszki 19
Kościół Chrystusa Odkupiciela i Najświętszego Imienia Maryi w Sieradzu – rzymskokatolicki kościół parafialny i garnizonowy należący do Śląskiego Dekanatu Wojskowego Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego. Znajduje się w Sieradzu, w województwie łódzkim.
Sieradz, Kościelna
Kościół Świętego Wojciecha Biskupa i Męczennika w Sieradzu – rzymskokatolicki kościół parafialny w Sieradzu, w dzielnicy Męka, w województwie łódzkim. Należy do dekanatu zduńskowolskiego diecezji włocławskiej.
Sieradz, ks. Aleksandra Brzezińskiego
Cmentarz Komunalny w Sieradzu - cmentarz w Sieradzu położony przy ulicy księdza Aleksandra Brzezińskiego. Został otwarty 15 stycznia 1988 roku. Sąsiaduje z cmentarzem parafialnym w Kłocku.