Zduńska Wola

0

Zduńska Wola — miasto powiatowe położone w województwie łódzkim, nad rzeką Pichną, prawym dopływem Warty.

Warto zobaczyć

Bazylika Wniebowzięcia NMP i Sanktuarium Św. Maksymiliana w Zduńskiej Woli – świątynia wybudowana w miejscu modrzewiowego kościoła z roku 1782. Nowy kościół wzniesiono w latach 1872-1891 w stylu eklektycznym.
Kościół ewangelicko-augsburski w Zduńskiej Woli – parafia erygowana w 1827 roku. W 1861 roku rozpoczęto zbieranie datków na budowę nowego kościoła. Do budowy przystąpiono wiosną 1866 roku. Kamień węgielny poświęcony został 13 czerwca tegoż roku.
Zduńska Wola, Maksymiliana Marii Kolbego 9
Dom Urodzenia św. Maksymiliana Kolbe w Zduńskiej Woli – muzeum, położone w Zduńskiej Woli. Jego zbiory poświęcone są osobie św. Maksymiliana Marii Kolbe. Placówka działa przy parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.
Zduńska Wola, Leopolda Staffa 5
Parafia Świętego Maksymiliana w Zduńskiej Woli – rzymskokatolicka parafia w Zduńskiej Woli, należąca do diecezji włocławskiej i dekanatu zduńskowolskiego. Powołana w 1988. Obsługiwana przez księży diecezjalnych.
Parafia św. Antoniego – rzymskokatolicka parafia w Zduńskiej Woli, należąca do dekanatu zduńskowolskiego w diecezji włocławskiej.
Parafia Świętego Pawła Apostoła w Zduńskiej Woli – rzymskokatolicka parafia w Zduńskiej Woli, należąca do diecezji włocławskiej i dekanatu zduńskowolskiego. Powołana 13 kwietnia 2009 roku. Obsługiwana przez księży diecezjalnych.