Powiat wrzesiński - Muzea

Września, Dzieci Wrzesińskich 13
Muzeum Regionalne im. Dzieci Wrzesińskich we Wrześni - placówka muzealna we Wrześni. Poświęcone jest upamiętnieniu Wiosny Ludów (1848), strajku dzieci wrzesińskich (1901) oraz powstania wielkopolskiego (1918/1919). Położone jest przy ul.
Kołaczkowo, Plac Władysława Reymonta 1
Izba Pamięci Władysława Reymonta w Kołaczkowie – placówka muzealna o charakterze izby pamięci działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury, poświęcona Władysławowi Reymontowi. Zajmuje część I piętra zabytkowego pałacu w Kołaczkowie, w powiecie wrzesińskim, w którym noblista mieszkał w latach 1920–1925.
Pyzdry, Kaliska 25a
Muzeum Ziemi Pyzdrskiej w Pyzdrach (dawniej Muzeum Regionalne w Pyzdrach) – placówka muzealna zlokalizowana w Pyzdrach. Siedzibą muzeum od 1985 są zabudowania dawnego klasztoru franciszkańskiego, usytuowane na wysokiej skarpie nad rzeką Wartą.
Miłosław, Zamkowa 21
Kościół ewangelicki w Miłosławiu – zabytkowy dawny kościół ewangelicki w Miłosławiu, w powiecie wrzesińskim, w województwie wielkopolskim. Zlokalizowany jest przy ul. Zamkowej 21.
Grzybowo – wczesnośredniowieczne grodzisko w Grzybowie (województwo wielkopolskie, powiat wrzesiński, gmina Września), 7 km na północny wschód od miasta Wrześni, zlokalizowane w południowej części wsi zwanej Rabieżyce. Od 1997 wchodzi w skład Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy.