Powiat łowicki - Atrakcje

Strony

Łowicz, Stary Rynek 24/30
Bazylika katedralna Wniebowzięcia NMP i św. Mikołaja w Łowiczu – kościół znajdujący się przy Starym Rynku, nazywany "Mazowieckim Wawelem", miejsce wiecznego spoczynku 12 arcybiskupów gnieźnieńskich i prymasów Polski, którzy od 1136 często rezydowali w będącym ich własnością Łowiczu.
Pałac w Nieborowie – barokowy pałac zaprojektowany przez Tylmana z Gameren na zlecenie Michała Stefana Radziejowskiego, znajdujący się w Nieborowie. Pałac od 1774 do 1944 należał do rodziny Radziwiłłów. Po drugiej wojnie światowej stał się oddziałem Muzeum Narodowego w Warszawie.
Okręt - jezioro w woj. łódzkim, w powiecie łowickim, w gminie Domaniewice, leżący w obniżeniach doliny rzeki Bobrówki, w pobliżu działu wodnego pomiędzy dorzeczami Wisły i Odry.
Sanktuarium Matki Bożej Domaniewickiej Pocieszycielki Strapionych i Pięknej Miłości - sanktuarium w Domaniewicach ustanowione w 1975 roku przez kardynała Stefana Wyszyńskiego.
Łowicz, Stary Rynek 1
Ratusz w Łowiczu – budynek klasycystyczny wzniesiony w latach 1825-1828 wg projektu Bonifacego Witkowskiego. Budynek murowany, prostokątny, dwukondygnacyjny, dwutraktowy. Na osi głównej portyk wgłębny o dwóch kolumnach. Nad bramą wieża boniowana z zegarem.
Łyszkowice, Kościelna 2
Parafia Świętego Kazimierza w Łyszkowicach - parafia należąca do dekanatu Łowicz-św. Ducha diecezji łowickiej. Erygowana w 1928. Mieści się przy ulicy Kościelnej. Duszpasterstwo w niej prowadzą księża diecezjalni.
Kiernozia, Tadeusza Kościuszki 3
Kościół świętej Małgorzaty – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Sanniki diecezji łowickiej.
Łowicz, Aleja Henryka Sienkiewicza 3
Kościół pod wezwaniem Przenajświętszego Sakramentu w Łowiczu – świątynia mariawicka, siedziba parafii Przenajświętszego Sakramentu w Łowiczu, położonej w diecezji śląsko-łódzkiej Kościoła Starokatolickiego Mariawitów w RP.
Łowicz, Podrzeczna 17
Kościół poewangelicki w Łowiczu – dawna świątynia protestancka mieszcząca się w Łowiczu, przy ulicy Podrzecznej.
Rezerwat przyrody Polana Siwica - florystyczny rezerwat przyrody znajdujący się na terenie gminy Nieborów w powiecie łowickim w województwie łódzkim (nadleśnictwo i obręb Skierniewice, leśnictwo Nieborów). Rezerwat leży w obrębie Bolimowskiego Parku Krajobrazowego. powierzchnia – 68,55 ha
Łowicz, Zduńska 2
Kościół Matki Bożej Łaskawej i św. Wojciecha w Łowiczu – kościół znajdujący się przy ul. Pijarskiej w Łowiczu, siedziba Ojców Pijarów.
Parafia Świętego Bartłomieja Apostoła w Domaniewicach - parafia należąca do dekanatu Głowno diecezji łowickiej. Erygowana w XIV wieku. Mieści się przy ulicy Głównej. Duszpasterstwo w niej prowadzą księża diecezjalni.
Łowicz, Aleja Henryka Sienkiewicza 1
Kościół św. Leonarda w Łowiczu - istniejący obecnie kościół akademicki.

Strony