Polska - Ośrodki kultury

Strony

Zamek Sielecki – zamek w Sosnowcu-Sielcu. Zamek Sielecki położony na lewym brzegu Czarnej Przemszy to najstarszy obiekt w Sosnowcu. Swoją historią sięga średniowiecza. Użytkowany nieprzerwanie przez stulecia z czasem zatracił swój obronny charakter.
Tarnowskie Góry, Powstańców Warszawskich 83
Pałac w Rybnej (nazywany również pałacem Warkoczów) – pałac znajdujący się w Rybnej, dzielnicy Tarnowskich Gór.
Wojciechów, 9
Telefon: 081 517 72 10
Wieża Ariańska w Wojciechowie - trójkondygnacyjna, wybudowana z kamieni i cegieł, wieża wzniesiona w dwóch etapach przed 1527 r. przez starostę lubelskiego Jana Pileckiego. Pilecki po zniszczeniu wcześniejszych umocnień, odbudował je w zmodernizowanej formie i przystosował do broni palnej.
Zamek w Przedczu – zamek z XIV wieku zlokalizowany w miejscowości Przedecz w województwie wielkopolskim, powiecie kolskim, nad jeziorem Przedecz, przy ulicy Zamkowej. Obecnie częściowo zachowany w bryle kościoła, który pełni funkcję domu kultury.
Zamość, Zamenhofa 9-11
Synagoga w Zamościu – synagoga znajdująca się na Starym Mieście w Zamościu przy ulicy Ludwika Zamenhofa 9, dawniej zwanej ulicą Żydowską. Jest najlepiej zachowaną późnorenesansową synagogą w Polsce.
Radzionków, Plac Jana Pawła II 2
Telefon: 032 286-64-54
Centrum Kultury Karolinka – samorządowa instytucja kultury o ponad 40-letniej historii z siedzibą w Radzionkowie.
Piekary Śląskie, Brzozowice-Kamień, Oświęcimska 45
Telefon: 032 284 56 20
Andaluzja – Ośrodek Kultury w Piekarach Śląskich. Andaluzja powstała w latach piećdziesiątych XX wieku z inicjatywy ówczesnego dyrektora KWK Andaluzja, obecnie jest samodzielną placówką kulturalną.
Piekary Śląskie, Centrum, Bytomska 73
Telefon: 32 287 28 80, 32 380 22 95
Miejski Dom Kultury w Piekarach Śląskich - sieć placówek kulturalnych z główną siedzibą w Szarleju. Oddział wydaję lokalną gazetę Głos Piekarski, mieści się w nim siedziba Radio Piekary.
Piekary Śląskie, Kozłowa Góra, Tarnogórska 49
Telefon: 032 287-51-34
W budynku mieści się biblioteka oraz siedziba chóru "Halka".
Pruchnik, Księdza Bronisława Markiewicza 20
Cerkiew Zaśnięcia Matki Bożej w Pruchniku - najstarsze zachowane wzmianki o prawosławnej cerkwi w Pruchniku sięgają 8 kwietnia 1611 roku gdy Jan Świętosławski i Piotr Broniewski pozwalają wybudować na zakupionym gruncie cerkiew i utrzymywać duchownego.
Częstochowa, Majora Waleriana Łukasińskiego 50/68
Pałacyk Hantkego - zabytkowa, neobarokowa willa w Częstochowie-Rakowie, zbudowana na zlecenie Bernarda Hantkego w latach 1900-1903 według projektu z 1898 roku.
Katowice, Aleja Wojciecha Korfantego 35
Spodek – hala widowiskowo-sportowa w Katowicach przy alei Wojciecha Korfantego 35. Hala ta jest zarządzana przez Przedsiębiorstwo Widowiskowo-Sportowe „Spodek” i należy do miasta Katowice.
Pałac Władysława Reymonta w Kołaczkowie - zabytkowy klasycystyczny pałac (przez historyków sztuki uważany również za dwór) z XIX wieku w Kołaczkowie, w powiecie wrzesińskim, w województwie wielkopolskim. Zlokalizowany przy placu Władysława Reymonta.
Zamek w Stopnicy – zamek królewski wzniesiony w Stopnicy około 1350 roku przez króla Kazimierza Wielkiego w zachodniej części dawnego miasta. Pełnił on funkcję stacji królewskiej przy drodze z Krakowa do Sandomierza oraz ośrodka okolicznych dóbr.
Pałac Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej, został wybudowany w latach 1951-1958, według projektu Zbigniewa Rzepeckiego. Otwarcie zostało dokonane 11 stycznia 1958 r. Został nazwany „Dom Kultury Zagłębia”, a następnie został przemianowany na „Pałac Kultury Zagłębia”.
Centrum Kultury w Lublinie - jedna z największych samorządowych instytucji kulturalno-edukacyjnych Lublina. Swoją siedzibę ma w późnobarokowym kompleksie poklasztornym ss. Wizytek, zlokalizowanym w samym centrum miasta, na ul. Peowiaków 12.
Pacanów, Kornela Makuszyńskiego 1
Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka – dziecięce centrum kultury znajdujące się w Pacanowie, oficjalnie otwarte 24 lutego 2010 roku. Instytucja prowadzi działalność kulturalną skierowaną do dzieci, rodziców i osób pracujących z dziećmi.
Synagoga w Szczebrzeszynie – główna synagoga gminy żydowskiej w Szczebrzeszynie, znajdująca się na zachód od rynku, przy ulicy Sądowej.

Strony