Polska - Kina

Strony

Radzionków, Plac Jana Pawła II 2
Telefon: 032 286-64-54
Centrum Kultury Karolinka – samorządowa instytucja kultury o ponad 40-letniej historii z siedzibą w Radzionkowie.
Katowice, Plebiscytowa 3
Kino Capitol − nieistniejące obecnie, pierwsze w historii Katowic kino (zał. ok. 1910). Mieściło się w budynku przy ulicy Plebiscytowej 3. Dokładna data otwarcia kina nie jest znana, gdyż nie zachowały się dokumenty z tego okresu.
Katowice, Uniwersytecka 13
Altus (od łac. altus - wysoki; dawniej Uni Centrum, Business Center 2000) − najwyższy wieżowiec w Katowicach. Znajduje się w przy ulicy Uniwersyteckiej 13, naprzeciwko Instytutu Fizyki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Został zbudowany w latach 2001−2003 przez firmę Mostostal Zabrze Holding SA.
Łódź, Wileńska 37
Kino Polesie w Łodzi – nieistniejące już kino, które znajdowało się w Łodzi przy ul. Wileńskiej 37.
Szczecinek, Kardynała Stefana Wyszyńskiego 65
Kino Wolność (dawniej "Przyjaźń") – kino jednosalowe w Szczecinku.
Pacanów, Kornela Makuszyńskiego 1
Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka – dziecięce centrum kultury znajdujące się w Pacanowie, oficjalnie otwarte 24 lutego 2010 roku. Instytucja prowadzi działalność kulturalną skierowaną do dzieci, rodziców i osób pracujących z dziećmi.
Katowice, Sokolska 66
Kino Kosmos − kino znajdujące się w Katowicach, przy ulicy Sokolskiej 66, prowadzone przez Instytucję Filmową "Silesia-Film".
Katowice, Św. Jana 24
Kinoteatr Rialto − kinoteatr mieszczący się w Katowicach przy ul. Św. Jana 24, prowadzony przez Instytucję Filmową "Silesia-Film". Zajmuje się pokazami filmowymi i teatralnymi oraz koncertami.
Lipno, Adama Mickiewicza 33
Łódź, Narutowicza 20
Kino Bałtyk – jedno z największych łódzkich kin w latach dziewięćdziesiątych XX wieku. Jest to pierwsze kino w Łodzi posiadające system Dolby Surround. Kino Bałtyk znajduje się przy ul. Narutowicza za budynkiem Filharmonii Łódzkiej.
Kleczew, Konińska
Synagoga w Kleczewie – zbudowana w 1855 roku na miejscu wcześniejszej bożnicy. Podczas II wojny światowej hitlerowcy zdewastowali synagogę. Po wojnie budynek synagogi przebudowano na kino. Istnienie synagogi upamiętnia tablica pamiątkowa znajdująca się na jednej z zewnętrznych ścian.
Łódź, Tuwima 2
Kino Gdynia – nieistniejące kino przy ul. Tuwima 2 (dawniej ul. Przejazd) w Łodzi. Budynek kina powstał w 1908, zajmując podwórko Magazynu Konfekcyjnego Emila Smechela.
Bydgoszcz, Toruńska 30
Telefon: +48 52 371 27 39
Kinoteatr Adria, dawniej zwany Strzelnicą – budynek w Bydgoszczy, przy ul. Toruńskiej 20, pełniący nieprzerwanie od 1867 roku funkcje kulturalne. Do 1938 roku należał do Bydgoskiego Bractwa Kurkowego. Stanowił jedno z najokazalszych założeń typu Établissement w Bydgoszczy.
Obrzycko, Edmunda Kruppika 5
Synagoga w Obrzycku – synagoga znajdująca się w Obrzycku przy ulicy dr Edmunda Kruppika 5.
Kino "Sokolnia" w Słupcy - kino cyfrowe, działające w ramach Miejskiego Domu Kultury przy ulicy Traugutta. Funkcjonuje w budynku dawnej Sokolni, wzniesionym w 1932 roku przez Towarzystwo Gimnastyczne "Sokół", wyposażonego początkowo w dużą salę gimnastyczną.
Słubice, Jedności Robotniczej 9-10
Kino "Piast" w Słubicach - historyczny budynek w centrum Słubic, będący przykładem stylu art déco wzbogaconej ingerencjami o charakterze ekspresjonistycznym.
Warszawa, Generała Władysława Andersa 1
Kino Muranów − kino wybudowane po II wojnie światowej (teren ten w czasie okupacji wchodził w obręb getta) w Śródmieściu Warszawy na Muranowie, u zbiegu ul. Andersa i al. Solidarności (w pobliżu placu Bankowego i stacji metra Ratusz Arsenał).
Kraków, Św. Gertrudy 5a
Zabrze, Generała Zygmunta Padlewskiego 4
Kino Roma - kino znajdujące się w Zabrzu przy ulicy Padlewskiego 4, najstarsze kino na Górnym Śląsku.

Strony