Polska - Wieżowce

Strony

Pałac Kultury i Nauki (PKiN, poprzednio Pałac Kultury i Nauki im. Józefa Stalina) – najwyższy budynek w Polsce (pod względem wysokości całkowitej), w centrum Warszawy na placu Defilad. Własność miasta stołecznego Warszawy. Obiektem zarządza miejska spółka Zarząd Pałacu Kultury i Nauki Sp. z o.o.
Kraków, Basztowa 15
Gmach Feniksa – drugi budynek wzniesiony dla Towarzystwa Ubezpieczeniowego "Feniks", mieszczący się przy ulicy Basztowej 15 w Krakowie. Dzisiaj bardziej znany jako budynek PLL LOT.
Katowice, Uniwersytecka 13
Altus (od łac. altus - wysoki; dawniej Uni Centrum, Business Center 2000) − najwyższy wieżowiec w Katowicach. Znajduje się w przy ulicy Uniwersyteckiej 13, naprzeciwko Instytutu Fizyki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Został zbudowany w latach 2001−2003 przez firmę Mostostal Zabrze Holding SA.
Warszawa, Plac Bankowy 2
Błękitny Wieżowiec (oficjalna nazwa Blue Tower Plaza, znany też jako Srebrny Wieżowiec, a dawniej Złocisty lub Złoty Wieżowiec) – budynek zlokalizowany przy placu Bankowym w Warszawie.
Warszawa, Aleje Jerozolimskie 65/79
Telefon: 226306306
Hotel Marriott (właściwa nazwa to Centrum LIM, jednak przyjęła się nazwa hotelu znajdującego się w budynku) – kompleks biurowo-hotelowy zlokalizowany w centrum Warszawy. Obiekt jest administrowany przez spółkę LIM Joint Venture.
Warszawa, Tytusa Chałubińskiego 8
Oxford Tower (noszący dawniej nazwę Intraco II a nazywany też budynkiem Elektrimu) – wieżowiec znajdujący się w Warszawie zlokalizowany przy ulicy Chałubińskiego 8. Zbudowany został w 1979 roku, według projektu Jerzego Skrzypczaka, H. Świergockiej-Kaim, Wojciecha Grzybowskiego.
Łódź, al. Kościuszki 80
Wieżowiec Carcade znajduje się w ścisłym centrum Łodzi przy al. Kościuszki 80/82. Budynek ma 44 metry wysokości i liczy 12 kondygnacji (w tym 11 użytkowych i jedną techniczną). Biurowiec jest siedzibą wielu instytucji, m.in.
Warszawa, Aleja Jana Pawła II 24
PZU Tower – warszawski wieżowiec znajdujący się na rogu alei Jana Pawła II i ulicy Grzybowskiej. Był budowany od 1997 do 2000 roku. Jego pierwsza nazwa to Les Tours Business Research Center. Została ona zmieniona, gdy wieżowiec kupiła największa polska firma ubezpieczeniowa PZU.
Chorzów, Zawiszy Czarnego
Kukurydze – wieżowce położone w Katowicach na Osiedlu Tysiąclecia, tuż obok Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku.
Warszawa, Aleja Jana Pawła II 15
Ilmet – najniższy z budynków zaliczanych do wysokich warszawskich wieżowców (o wysokości powyżej 100 m). Znajduje się przy rondzie ONZ, choć jego oficjalny adres to aleja Jana Pawła II. Budowę zakończono w 1997.
Złota 44 – wieżowiec mieszkalny w Warszawie przy ul.
Wrocław, Osiedle Południe, Powstańców Śląskich 95
Sky Tower – najwyższy budynek w Polsce w kategoriach wysokość do dachu oraz wysokość do najwyżej położonego piętra. Kompleks mieszkalny, biurowy, handlowo-usługowy i rekreacyjny we Wrocławiu, na osiedlu Południe. Budynki stoją w miejscu rozebranego Poltegoru (między ul.
Sea Towers (ang. Morskie Wieże) – kompleks składający się z dwóch wieżowców o wspólnej podstawie zlokalizowany w Gdyni. W rankingu wybudowanych wieżowców w Polsce znajduje się na 10 miejscu pod względem wysokości.
Katowice, Wita Stwosza 31
Biurowiec Wojewódzki − wieżowiec położony w Katowicach przy ulicy Wita Stwosza 31. Został zbudowany w roku 1985.
Zebra Tower - biurowiec zbudowany w Warszawie w latach 2008 - 2010 przy Rondzie Jazdy Polskiej, bezpośrednio przy wejściu do stacji metra Politechnika.
Akademik Ołówek Uniwersytetu Wrocławskiego znajduje się na pl. Grunwaldzkim 30 we Wrocławiu.
Akademik Kredka Uniwersytetu Wrocławskiego mieści się przy ulicy Grunwaldzkiej 69 we Wrocławiu.
Chartowo Tower – dwudziestokondygnacyjny wysokościowiec mieszkalny w kształcie elipsy położony w Poznaniu, na Chartowie przy osiedlu Rusa (z którego blokami z "wielkiej płyty" kontrastuje). Mieści w sobie 210 mieszkań. Wieżowiec jest 5 najwyższym budynkiem w stolicy Wielkopolski.
Gdańsk, Heweliusza 11
Organika Trade – najwyższy budynek w Gdańsku. Położony jest przy ulicy Heweliusza, na Starym Mieście.
Warszawa, Emilii Plater 53
Warsaw Financial Center (WFC) należy do czołówki najbardziej prestiżowych biurowców Warszawy. Mieści się u zbiegu ulic Emilii Plater i Świętokrzyskiej, w ścisłym centrum miasta.

Strony