Mazowieckie - Wieżowce

Strony

Pałac Kultury i Nauki (PKiN, poprzednio Pałac Kultury i Nauki im. Józefa Stalina) – najwyższy budynek w Polsce (pod względem wysokości całkowitej), w centrum Warszawy na placu Defilad. Własność miasta stołecznego Warszawy. Obiektem zarządza miejska spółka Zarząd Pałacu Kultury i Nauki Sp. z o.o.
Warszawa, Aleje Jerozolimskie 65/79
Telefon: 226306306
Hotel Marriott (właściwa nazwa to Centrum LIM, jednak przyjęła się nazwa hotelu znajdującego się w budynku) – kompleks biurowo-hotelowy zlokalizowany w centrum Warszawy. Obiekt jest administrowany przez spółkę LIM Joint Venture.
Warszawa, Plac Bankowy 2
Błękitny Wieżowiec (oficjalna nazwa Blue Tower Plaza, znany też jako Srebrny Wieżowiec, a dawniej Złocisty lub Złoty Wieżowiec) – budynek zlokalizowany przy placu Bankowym w Warszawie.
Warszawa, Aleja Jana Pawła II 24
PZU Tower – warszawski wieżowiec znajdujący się na rogu alei Jana Pawła II i ulicy Grzybowskiej. Był budowany od 1997 do 2000 roku. Jego pierwsza nazwa to Les Tours Business Research Center. Została ona zmieniona, gdy wieżowiec kupiła największa polska firma ubezpieczeniowa PZU.
Warszawa, Tytusa Chałubińskiego 8
Oxford Tower (noszący dawniej nazwę Intraco II a nazywany też budynkiem Elektrimu) – wieżowiec znajdujący się w Warszawie zlokalizowany przy ulicy Chałubińskiego 8. Zbudowany został w 1979 roku, według projektu Jerzego Skrzypczaka, H. Świergockiej-Kaim, Wojciecha Grzybowskiego.
Złota 44 – wieżowiec mieszkalny w Warszawie przy ul.
Warszawa, Aleja Jana Pawła II 15
Ilmet – najniższy z budynków zaliczanych do wysokich warszawskich wieżowców (o wysokości powyżej 100 m). Znajduje się przy rondzie ONZ, choć jego oficjalny adres to aleja Jana Pawła II. Budowę zakończono w 1997.
Zebra Tower - biurowiec zbudowany w Warszawie w latach 2008 - 2010 przy Rondzie Jazdy Polskiej, bezpośrednio przy wejściu do stacji metra Politechnika.
Warszawa, Emilii Plater 53
Warsaw Financial Center (WFC) należy do czołówki najbardziej prestiżowych biurowców Warszawy. Mieści się u zbiegu ulic Emilii Plater i Świętokrzyskiej, w ścisłym centrum miasta.
Warszawa, Aleja Stanów Zjednoczonych 61a
Blue Point - warszawski wieżowiec oddany do użytku w 2002, wzniesiony przy skrzyżowaniu al. Stanów Zjednoczonych i ul. Grenadierów w Warszawie. Inwestorem był Pezetel Development Warszawa, a budynek był zarządzany przez GP Bis Grupa Impel. Ma 65 metrów wysokości i 17 kondygnacji.
Warsaw Trade Tower (WTT) (ang. Warszawska Wieża Handlowa) – jeden z dwóch, obok Pałacu Kultury i Nauki, budynków w Warszawie o wysokości przekraczającej 200 metrów. Zbudowany w latach 1997-1999 przez koreański koncern Daewoo, który w 2002 sprzedał obiekt amerykańskiej firmie Apollo-Rida.
Warszawa, Chmielna 85/87
Warta Tower została zbudowana przy ulicy Chmielnej w Warszawie, tuż nad wykopem średnicowej linii kolejowej. Ma 82 metry wysokości i 22 kondygnacje. Powstała w 2000 roku, a jej właścicielem i głównym inwestorem jest znana firma ubezpieczeniowa TUiR Warta. Znajduje się tu jej główna siedziba.
Łucka City – warszawski wieżowiec o łącznej wysokości 120 metrów, wybudowany przez firmę J.W.Construction Holding S.A. w latach 2000-2004.
Prosta Tower – biurowiec zlokalizowany na warszawskiej Woli, oddany do uzytku w roku 2011.
Spektrum (dawniej TP S.A. Tower lub Twarda Tower) – wieżowiec biurowy przy ulicy Twardej 18 w Warszawie, była siedziba Telekomunikacji Polskiej.
Warszawa, Plac Europejski
Warsaw Spire – budynek biurowy powstający obecnie w Warszawie. Zlokalizowany jest w dzielnicy Wola, w rejonie ulic Towarowej, Łuckiej, Wroniej i Grzybowskiej. W skład kompleksu biurowego wejdą trzy budynki: 220-metrowy wieżowiec oraz dwa budynki boczne o wysokości 55 m.
Rondo 1 – wieżowiec biurowy o łącznej wysokości 192 m znajdujący się w Warszawie przy Rondzie ONZ.
Warszawa, Bonifraterska 17
North Gate (dawniej znany jako Centrum Belvedere) – warszawski wieżowiec biurowy klasy A, który od maja 2006 roku do wiosny 2008 był budowany w warszawskiej dzielnicy Śródmieście, między wieżowcem Intraco I i stadionem klubu piłkarskiego Polonia Warszawa, przy hotelu Ibis.
Warszawa, Grzybowska 53
Pekao Tower (Gmach im. dr. Mariana Kantona) to biurowiec i zarazem warszawski wieżowiec wzniesiony w pierwszej połowie lat 90. XX wieku przy wolskim odcinku ulicy Grzybowskiej dla Pekao SA. Mieści się tu główna siedziba tego dużego polskiego banku.
Warszawa, Grzybowska 63
Hotel Hilton (ang. Hilton Warsaw Hotel) – pięciogwiazdkowy hotel w Warszawie, zlokalizowany na rogu ulic Grzybowskiej i Wroniej, oddalony od Dworca Centralnego o 1,8 km. Należy do międzynarodowej sieci hotelowej Hilton. Hotel dysponuje 314 pokojami hotelowymi i apartamentami.

Strony