Mazowieckie - Biurowce

Strony

Pałac Jabłonowskich – pałac w Warszawie, zlokalizowany w Śródmieściu przy placu Teatralnym pod adresem ul. Senatorska 14/16, wzniesiony w XVIII wieku, rozebrany przez władze komunistyczne w 1952 roku i przykryty brukiem, zrekonstruowany według projektu Lecha Klajnerta w 1997 roku.
Warszawa, Aleje Jerozolimskie 65/79
Telefon: 226306306
Hotel Marriott (właściwa nazwa to Centrum LIM, jednak przyjęła się nazwa hotelu znajdującego się w budynku) – kompleks biurowo-hotelowy zlokalizowany w centrum Warszawy. Obiekt jest administrowany przez spółkę LIM Joint Venture.
Warszawa, Nowy Świat 6/12
Centrum Bankowo-Finansowe – budynek biurowy w Warszawie przy rondzie Ch. de Gaulle'a, pod adresem ul. Nowy Świat 6/12, znany w Warszawie jako Dom Partii, Biały Dom lub Dom pod Baranami.
Warszawa, Aleje Jerozolimskie 7
Bank Gospodarstwa Krajowego w Warszawie, bank w Warszawie, w Śródmieściu, w Alejach Jerozolimskich, modernistyczny, monumentalny, wzniesiony w latach 1928–1931 według projektu Rudolfa Świerczyńskiego dla Banku Gospodarstwa Krajowego, ozdobiony płaskorzeźbami Jana Szczepkowskiego, wielokrotnie przebud
Zebra Tower - biurowiec zbudowany w Warszawie w latach 2008 - 2010 przy Rondzie Jazdy Polskiej, bezpośrednio przy wejściu do stacji metra Politechnika.
Warszawa, Aleje Jerozolimskie 53
Hotel Central, używający przez pewien okres nazw Hotel Centralny i Hotel Narodowy (1930) – nie funkcjonujący obecnie hotel w Warszawie, w al. Jerozolimskich 47 (róg Pankiewicza), według obecnej numeracji – al. Jerozolimskie 53.
Warszawa, Grzybowska 53
Pekao Tower (Gmach im. dr. Mariana Kantona) to biurowiec i zarazem warszawski wieżowiec wzniesiony w pierwszej połowie lat 90. XX wieku przy wolskim odcinku ulicy Grzybowskiej dla Pekao SA. Mieści się tu główna siedziba tego dużego polskiego banku.
Warszawa, Chmielna 85/87
Warta Tower została zbudowana przy ulicy Chmielnej w Warszawie, tuż nad wykopem średnicowej linii kolejowej. Ma 82 metry wysokości i 22 kondygnacje. Powstała w 2000 roku, a jej właścicielem i głównym inwestorem jest znana firma ubezpieczeniowa TUiR Warta. Znajduje się tu jej główna siedziba.
Warszawa, Wiertnicza 166
Media Business Centre (MBC) - budynek mieszczący się przy ulicy Wiertniczej 166 w Warszawie (w części Warszawy potocznie znanej jako Sadyba, na granicy administracyjnej dzielnic Mokotów i Wilanów). Stanowi główną siedzibę Grupy ITI i zarazem dużej części jej spółek, m.in.
Warszawa, Aleja Stanów Zjednoczonych 61a
Blue Point - warszawski wieżowiec oddany do użytku w 2002, wzniesiony przy skrzyżowaniu al. Stanów Zjednoczonych i ul. Grenadierów w Warszawie. Inwestorem był Pezetel Development Warszawa, a budynek był zarządzany przez GP Bis Grupa Impel. Ma 65 metrów wysokości i 17 kondygnacji.
Warszawa, Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego 3
Metropolitan – biurowiec w Warszawie wybudowany w 2003, zlokalizowany przy pl. Piłsudskiego na tyłach Teatru Wielkiego. Zrealizowany przez amerykańską firmę Hines. Architektem budynku jest sir Norman Foster.
Warsaw Trade Tower (WTT) (ang. Warszawska Wieża Handlowa) – jeden z dwóch, obok Pałacu Kultury i Nauki, budynków w Warszawie o wysokości przekraczającej 200 metrów. Zbudowany w latach 1997-1999 przez koreański koncern Daewoo, który w 2002 sprzedał obiekt amerykańskiej firmie Apollo-Rida.
Warszawa, Emilii Plater 53
Warsaw Financial Center (WFC) należy do czołówki najbardziej prestiżowych biurowców Warszawy. Mieści się u zbiegu ulic Emilii Plater i Świętokrzyskiej, w ścisłym centrum miasta.
Warszawa, Aleje Jerozolimskie 123a
Telefon: +48 22 208 09 00
Millennium Plaza (dawniej Reform Plaza) - wieżowiec przy warszawskim Placu Artura Zawiszy w zachodniej części Alej Jerozolimskich, zbudowany pod koniec 1999. Zaprojektowany i wzniesiony przez kontrowersyjnego tureckiego architekta i biznesmena Vahapa Toya.
Prosta Tower – biurowiec zlokalizowany na warszawskiej Woli, oddany do uzytku w roku 2011.
Rondo 1 – wieżowiec biurowy o łącznej wysokości 192 m znajdujący się w Warszawie przy Rondzie ONZ.
Warszawa, Plac Europejski
Warsaw Spire – budynek biurowy powstający obecnie w Warszawie. Zlokalizowany jest w dzielnicy Wola, w rejonie ulic Towarowej, Łuckiej, Wroniej i Grzybowskiej. W skład kompleksu biurowego wejdą trzy budynki: 220-metrowy wieżowiec oraz dwa budynki boczne o wysokości 55 m.
Warszawa, Bonifraterska 17
North Gate (dawniej znany jako Centrum Belvedere) – warszawski wieżowiec biurowy klasy A, który od maja 2006 roku do wiosny 2008 był budowany w warszawskiej dzielnicy Śródmieście, między wieżowcem Intraco I i stadionem klubu piłkarskiego Polonia Warszawa, przy hotelu Ibis.
Intraco I – jeden z pierwszych wybudowanych w Warszawie drapaczy chmur, zbudowany w latach 1973–1975 przez szwedzką firmę BPA Byggproduktion AB z przeznaczeniem dla zagranicznych przedstawicielstw techniczno-handlowych.

Strony