Polska - Szpitale

Strony

Pałac w Mokrzeszowie – wybudowany w 1860 r. w Mokrzeszowie.
Wojewódzki Szpital Chirurgii Urazowej im. Janusza Daaba w Piekarach Śląskich – placówka specjalizująca się w leczeniu schorzeń i urazów narządów ruchu, stosuje wiele bardzo nowoczesnych lub aktualnie najnowocześniejszych metod leczenia złamań stawów biodrowego, kolanowgo i barkowego.
Tykocin, Poświętna 1
Alumnat – Zakład Dla Inwalidów Wojennych w Tykocinie – wzniesiony w latach 1633–1636 jako przytułek i szpital dla żołnierzy weteranów pochodzenia szlacheckiego i wyznania katolickiego.
Kościół świętej Anny i Świętego Ducha – jeden z zabytkowych kościół w Kazimierzu Dolnym. Obecnie jest to kościół filialny parafii św. Jana Chrzciciela i św. Bartłomieja Apostoła. Znajduje się na trasie szlaku Renesansu Lubelskiego.
Warszawa, Al. Solidarności 67
Telefon: 22 818 50 61
Szpital Praski (Szpital Przemienienia Pańskiego Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej) – szpital w Warszawie, znajdujący się na Pradze Północ. Powstał w 1868 roku jako Szpital Najświętszej Marii Panny na Pradze.
Sławków, Kościelna 11
Dawny szpital górniczy w Sławkowie (nr rej. 1247/81 z 3.08.1981) – murowany, piętrowy budynek przy ul. Kościelnej 11. Tradycja wiąże miejsce z istniejącym tu w XV wieku domem, w którym miał się narodzić Świętosław Milczący.
Budynek dawnego szpitala – obiekt znajdujący się na zachodnim stoku wzgórza wawelskiego pod numerem 9.
Trzemeszno, Plac Michała Kościeszy Kosmowskiego 3
Pruszków, Tworki, Partyzantów 2/4
Szpital Tworkowski, pełna nazwa Mazowieckie Specjalistyczne Centrum Zdrowia im. prof. Jana Mazurkiewicza – szpital utworzony w 1891 roku koło Warszawy. Obecnie zlokalizowany w granicach administracyjnych Pruszkowa, w dzielnicy Tworki oraz w Komorowie koło Warszawy.

Strony