Polska - Karczmy

Strony

Karczma w Jeleśni (zwana też Starą karczmą) – zabytkowa, drewniana karczma w Jeleśni (Beskid Żywiecki), prawdopodobnie z XVIII wieku.
Piekary Śląskie, Kozłowa Góra, Tarnogórska 49
Telefon: 032 287-51-34
W budynku mieści się biblioteka oraz siedziba chóru "Halka".
Głusk, Głuska 144
Ratusz w Lublinie-Głusku - późnobarokowa budowla zwana Murowańcem w Głusku, niegdyś mieście, obecnie dzielnicy Lublina. Została wybudowana w połowie XVIII wieku. Zdobią go charakterystyczne szczyty. Budynek jest obecnie remontowany przez prywatnego właściciela.
Słubice, Plac Przyjaźni
Ratusz w Słubicach (wł. Jedynka w Słubicach) - budynek wzniesiony w latach 1770-1773 jako Gospoda pod Siedmioma Szwabami. W późniejszych latach siedziba szkoły, a obecnie galeria handlowa. Po przejęciu Słubic przez Polskę w 1945 budynek ten został zaadaptowany jako Szkoła Podstawowa nr 1.
Racibórz, Zamkowa 2
Telefon: +48324159200
Browar Zamkowy – browar w Raciborzu. Spośród czynnych browarów polskich raciborski Browar Zamkowy posiada jedną z najstarszych tradycji warzenia piwa sięgającą początków XVI wieku.
Dwór w Staniszowie – obiekt wybudowany w 1790 r., w miejscowości Staniszów. Dwór położony we wsi w Polsce, w województwie dolnośląskim, w powiecie jeleniogórskim, w gminie Podgórzyn. Zabytek - dawna gospoda o budowie dworskiej jest częścią zespołu, w skład którego wchodzi jeszcze otoczenie.
Austeria sławkowska – zabytkowa XVIII-wieczna karczma w Sławkowie (woj. śląskie). Austeria znajduje się na szlaku architektury drewnianej województwa śląskiego.
Białystok, Henryka Sienkiewicza 4
Austeria w Białymstoku – barokowa kamienica w Białymstoku. Została wybudowana w 1753 roku. Pierwszymi mieszkańcami kamienicy była rodzina Korbutów, pracująca na dworze Branickich. W XIX wieku właścicielem budynku został Izaak Zabłudowski.
Supraśl, Stanisława Konarskiego 3
Dom Ogrodnika (nazywany Starą Pocztą lub Starą Karczmą) zabytkowy budynek drewniany w Supraślu przy ulicy Stanisława Konarskiego.
Toruń, Rynek Nowomiejski 8
Gospoda Pod Modrym Fartuchem w Toruniu mieści się w jednej z kamienic przy Rynku Nowomiejskim 8.
Raszyn, Cypriana Godebskiego 1
Muzeum im. Jerzego Dunin-Borkowskiego – muzeum zlokalizowane w Krośniewicach przy Placu Wolności 1, powstałe w oparciu o zbiory prywatne kolekcjonera Jerzego Dunin-Borkowskiego
Racibórz, Londzina 47
Telefon: +4832 777 43 86

Strony