Małopolskie - Karczmy

Zajazd "Poczekaj" - zabytkowy budynek w Jordanowie, pełniący niegdyś funkcję zajazdu, a później domu mieszkalnego. Położony jest przy ul. Kolejowej 10. Zajazd powstał w połowie XIX wieku (inne źródła podają początek XVIII wieku) przy dawnym szlaku solnym z Wieliczki na Węgry.
Kraków, Józefińska 4
Kamienica pod Lwem (także Kamienica Boreckiego lub Kamienica Koczowiczowska, dawniej Zajazd "Pod Lwem") - zabytkowy klasycystyczny budynek murowany, znajdujący się przy ulicy Józefińskiej 4 w Krakowie, w dzielnicy Podgórze.
Kraków, Rynek Główny 36
Kamienica Pod Jeleniem (lub "Ludwikowska" od nazwiska właścicieli – Ludwigów) – jedna z zabytkowych kamienic przy Rynku Głównym w Krakowie. Nosi ona numer 36. Znajduje się na rogu z ul. Sławkowską.
Kraków, Powstańców Wielkopolskich 1
Zajazd Pod św. Benedyktem (także: Dworek pod św. Benedyktem) – zabytkowy, barokowo-rokokowy zajazd zbudowany w latach 1780–1798. Budynek usytuowany jest na terenie obecnej krakowskiej dzielnicy Podgórze na rogu ulic B. Limanowskiego i Powstańców Wielkopolskich.
Karczma „Rzym” – drewniana karczma z początku XVIII wieku, położona przy rynku w Suchej Beskidzkiej. Karczma znajduje się na szlaku architektury drewnianej województwa małopolskiego.
Zabytkowa karczma w Iwanowicach – karczma znajdująca się w Iwanowicach, w gminie Iwanowice, w powiecie krakowskim. Obiekt został wpisany do rejestru zabytków nieruchomych województwa małopolskiego.
Zajazd w Czernichowie – znajdujący się w Czernichowie, w gminie Czernichów, w powiecie krakowskim. Obiekt wraz z otoczeniem, został wpisany do rejestru zabytków nieruchomych województwa małopolskiego.