Śląskie - Karczmy

Strony

Karczma w Jeleśni (zwana też Starą karczmą) – zabytkowa, drewniana karczma w Jeleśni (Beskid Żywiecki), prawdopodobnie z XVIII wieku.
Piekary Śląskie, Kozłowa Góra, Tarnogórska 49
Telefon: 032 287-51-34
W budynku mieści się biblioteka oraz siedziba chóru "Halka".
Racibórz, Zamkowa 2
Telefon: +48324159200
Browar Zamkowy – browar w Raciborzu. Spośród czynnych browarów polskich raciborski Browar Zamkowy posiada jedną z najstarszych tradycji warzenia piwa sięgającą początków XVI wieku.
Austeria sławkowska – zabytkowa XVIII-wieczna karczma w Sławkowie (woj. śląskie). Austeria znajduje się na szlaku architektury drewnianej województwa śląskiego.
Racibórz, Londzina 47
Telefon: +4832 777 43 86
Częstochowa, Aleja Najświętszej Maryi Panny 16
Stary Zajazd – zabytkowy, późnoklasyczny budynek w Częstochowie, w II Alei, zbudowany ok. 1850 roku. Na kompleks zajazdu składa się główny budynek, brama wjazdowa i zachowane budynki dawnej wozowni, ciągnące się wzdłuż Wałów Dwernickiego.
Pszczyna, Piwowarska 6
Dom Pod Baranem - zabytkowy dom przy ul. Piwowarskiej 6 w Pszczynie. Powstał w początkach XIX w. Mieścił wówczas gospodę "Pod Baranem" . Parterowy, z elewacją pięcioosiową, z sienią i facjatką zwieńczoną szczytem z wnęką na osi . Dach siodłowy, kryty dachówką. We wnęce godło: rzeźba leżącego barana.

Strony