Kujawsko-pomorskie - Wieże

Brodnica, Zamkowa 1
Zamek w Brodnicy – dobrze ufortyfikowany zamek krzyżacki w Brodnicy.
Żnin, Plac Wolności
Wieża ratuszowa w Żninie – zabytkowa wieża ratuszowa wybudowana w stylu gotyckim w Żninie, w województwie kujawsko-pomorskim. Mieści się pośrodku rynku. Pochodzi z XV wieku - budowę rozpoczęto w 1447, ukończono ok. 1500 r. Dolna kondygnacja jest kwadratowa, natomiast trzy wyższe ośmioboczne.
Wieża ciśnień w Bydgoszczy – zabytkowa wieża ciśnień należąca do kompleksu Wodociągów Miejskich w Bydgoszczy.
Toruń, Bulwar Filadelfijski 8
Gołębnik – nadwiślańska baszta w Toruniu.
Koci Łeb – jedna z dziewięciu zachowanych do dziś baszt staromiejskich w Toruniu.
Toruń, Bulwar Filadelfijski 6
Baszta Żuraw w Toruniu - baszta w murach miejskich Torunia, jeden z elementów systemu obronnego miasta.
Baszta Monstrancja – jedna z dziewięciu baszt zachowanych w ciągu murów miejskich w Toruniu. Monstrancja położona jest przy ulicy Podmurnej, na odcinku pomiędzy ulicą Szeroką a ulicą Ciasną. Budowla ta stoi w murach Starego, od strony granicy z Nowym Miastem.
Chełmża, Ignacego Paderewskiego 20
Wieża ciśnień w Chełmży - sprawny technicznie i funkcjonujący zabytek architektoniczny.
Wieża Mazurska - zabytek z czasów zakonu krzyżackiego w Brodnicy, w Polsce. Początek budowy Wieży Mazurskiej datuje się na pierwszą połowę XIV wieku. Wzniesiono ją zapewne przy okazji budowy murów miejskich w latach 1310-40.
Mysia Wieża – ceglana, ośmioboczna wieża o wysokości 32 metrów, znajdująca się w Kruszwicy, na Półwyspie Rzępowskim jeziora Gopło.
Brama Mostowa w Toruniu (przed zbudowaniem mostu zwana Promową lub Przewoźną) - jedna z 3 zachowanych bram miejskich Torunia od strony Wisły, znajdująca się na zamknięciu ulicy Mostowej. Jej nazwa wiąże się z tym, że prowadziła do drewnianego mostu przez Wisłę, zbudowanego w końcu XV w.