Żnin

0

Żnin – (niem. Znin/Schnin) - miasto powiatowe położone w woj. kujawsko-pomorskim, nad Jeziorem Żnińskim Dużym i Jeziorem Żnińskim Małym. 

Warto zobaczyć

Żnin, Plac Wolności
Wieża ratuszowa w Żninie – zabytkowa wieża ratuszowa wybudowana w stylu gotyckim w Żninie, w województwie kujawsko-pomorskim. Mieści się pośrodku rynku. Pochodzi z XV wieku - budowę rozpoczęto w 1447, ukończono ok. 1500 r. Dolna kondygnacja jest kwadratowa, natomiast trzy wyższe ośmioboczne.
Żnin, 700-lecia 23a
Kościół Świętego Floriana w Żninie – jeden z trzech kościołów rzymskokatolickich w Żninie, w województwie kujawsko-pomorskim. Należy do dekanatu żnińskiego. Mieści się przy ulicy 700-lecia.
Kościół Świętego Marcina w Żninie – jeden z trzech zabytkowych kościołów parafialnych w Żninie, w województwie kujawsko-pomorskim. Należy do dekanatu żnińskiego archidiecezji gnieźnieńskiej. Mieści się w dzielnicy Góra.
Żnin, Śniadeckich 20
Kościół Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Żninie - jedna z trzech świątyń rzymskokatolickich w mieście Żnin, w województwie kujawsko-pomorskim. Należy do dekanatu żnińskiego. Mieści się przy ulicy Śniadeckich.
Żnin, 700-lecia 24