Gmina Żnin

0

Gmina Żnin - gmina miejsko-wiejska w województwie kujawsko-pomorskim, w powiecie żnińskm.

Warto zobaczyć

Żnin, Plac Wolności
Wieża ratuszowa w Żninie – zabytkowa wieża ratuszowa wybudowana w stylu gotyckim w Żninie, w województwie kujawsko-pomorskim. Mieści się pośrodku rynku. Pochodzi z XV wieku - budowę rozpoczęto w 1447, ukończono ok. 1500 r. Dolna kondygnacja jest kwadratowa, natomiast trzy wyższe ośmioboczne.
Zamek w Wenecji – zamek obronny z XIV wieku w Wenecji koło Żnina, w województwie kujawsko-pomorskim.
Jezioro Ostrówieckie – jezioro w woj. kujawsko-pomorskim, w powiecie żnińskim, w gminie Gąsawa, leżące na terenie Pojezierza Gnieźnieńskiego.
Żnin, 700-lecia 23a
Kościół Świętego Floriana w Żninie – jeden z trzech kościołów rzymskokatolickich w Żninie, w województwie kujawsko-pomorskim. Należy do dekanatu żnińskiego. Mieści się przy ulicy 700-lecia.
Kościół Świętego Marcina w Żninie – jeden z trzech zabytkowych kościołów parafialnych w Żninie, w województwie kujawsko-pomorskim. Należy do dekanatu żnińskiego archidiecezji gnieźnieńskiej. Mieści się w dzielnicy Góra.
Jezioro Weneckie – jezioro w woj. kujawsko-pomorskim, w powiecie żnińskim, w gminie Żnin, leżące na terenie Pojezierza Gnieźnieńskiego.
Kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Wenecji - rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się we wsi Wenecja, w województwie kujawsko-pomorskim.
Muzeum Kolei Wąskotorowej znajduje się w miejscowości Wenecja, przy stacji kolejowej funkcjonującej w ruchu turystycznym linii kolejki wąskotorowej. Zostało otwarte 1 października 1972 roku. Jak podaje oficjalna strona muzeum, jest to największy tego typu skansen w Europie.