Gmina Rogowo

0

Gmina Rogowo - gmina wiejska w województwie kujawsko-pomorskim, w powiecie żnińskm.

Warto zobaczyć

Parafia Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Gościeszynie – jest jedną z 7 parafii leżącą w granicach dekanatu rogowskiego. Kościół parafialny zbudowany w latach 1959-1960. Parafia powstała w 1355.
Ławiczno - jezioro w Polsce, w województwie wielkopolskim, w powiecie gnieźnieńskim, w gminie Gniezno na Pojezierzu Gnieźnieńskim. Brzegi: północny i wschodni są zalesione, brzegi zachodni i południowy są terenami podmokłymi. Przez akwen przepływa rzeka Wełna.
Rogowo, Kościelna
Kościół Świętej Doroty w Rogowie – rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się we wsi Rogowo, w powiecie żnińskim, w województwie kujawsko-pomorskim. Mieści się przy ulicy Kościelnej.
Park Dinozaurów Zaurolandia w Rogowie, który otwarty został 28 kwietnia2007 roku jest największym tego typu parkiem w Polsce. Leży pomiędzy drogą krajową numer 5 (w odległości 12 km od Biskupina) a jeziorem Rogowskim.
Jezioro Wolskie – jezioro w woj. kujawsko-pomorskim, w powiecie żnińskim, w gminie Rogowo, leżące na terenie Pojezierza Gnieźnieńskiego.
Zioło - jezioro w woj. kujawsko-pomorskim, w powiecie żnińskim, w gminie Rogowo, leżące na terenie Pojezierza Gnieźnieńskiego.
Małe Sykule - jezioro w Polsce, w województwie wielkopolskim, w powiecie gnieźnieńskim, w gminie Gniezno, na Pojezierzu Gnieźnieńskim. Przez jezioro przepływa rzeka Struga Dębówiecka, dopływ Wełny.
Parafia Świętego Mateusza w Lubczu jest jedną z 7 parafii leżącą w granicach dekanatu rogowskiego. Kościół parafialny zbudowany w latach 1907-1908 w stylu neogotyckim. Mieści się pod numerem 8.
Jezioro Lubieckie - jezioro w woj. kujawsko-pomorskim, w powiecie żnińskim, w gminie Rogowo, w pobliżu wsi Lubcz. Jezioro leży na terenie Pojezierza Gnieźnieńskiego. Jezioro znajduje się w Obszarze Chronionego Krajobrazu Jezior Rogowskich.