Gmina Łabiszyn

0

Gmina Łabiszyn - gmina miejsko-wiejska w województwie kujawsko-pomorskim, w powiecie żnińskm.

Warto zobaczyć

Pałac w Lubostroniu – klasycystyczny pałac, wybudowany w latach 1795 - 1800 (prace nad dekoracją wnętrz trwały jeszcze co najmniej przez następne pięć lat) przez czołowego architekta epoki klasycyzmu, autora między innymi pałacu w Dobrzycy i pałacu w Śmiełowie, Stanisława Zawadzkiego, na zlecenie Fry
Kościół Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Łabiszynie (dawna fara) – jeden z dwóch rzymskokatolickich kościołów parafialnych w Łabiszynie, w powiecie żnińskim, w województwie kujawsko-pomorskim. Należy do dekanatu Łabiszyn diecezji bydgoskiej.
Parafia św. Urszuli Ledóchowskiej w Lubostroniu – rzymskokatolicka parafia jest jedną z 11 w dekanacie barcińskim
Rezerwat przyrody Ostrów koło Pszczółczyna – rezerwat leśny o powierzchni 16,8 ha, położony w województwie kujawsko-pomorskim, powiecie żnińskim, w gminie Łabiszyn. Został utworzony zarządzeniem Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 16 września 1974 roku.
Kościół Świętego Mikołaja w Łabiszynie – jeden z dwóch kościołów rzymskokatolickich w Łabiszynie, w powiecie żnińskim, w województwie kujawsko-pomorskim. Mieści się przy ulicy Barcińskiej. Należy do dekanatu Łabiszyn.
Śluza Łabiszyn – druga śluza na górnonoteckim odcinku drogi wodnej Warta - Kanał Bydgoski zlokalizowana w miejscowości Łabiszyn w powiecie żnińskim.