Kościół św. Michała Archanioła - Atrakcje

0

Strony

Katowice, Brynów, Tadeusza Kościuszki 112
Telefon: +48 32 2054061
Kościół św. Michała Archanioła w Katowicach – najstarsza budowla sakralna na terenie Katowic, położona w Parku Kościuszki w Brynowie, na Wzgórzu Beaty, wzniesiona w 1510 r. w Syryni w powiecie wodzisławskim. W 1938 r. kościół został przeniesiony z Syryni do Katowic.
Wzgórze Beaty − wzniesienie o wysokości 334,5 m n.p.m położone na terenie Katowic, w Parku im. Tadeusza Kościuszki.
Katowice, Kościuszki
Cmentarz Żołnierzy Armii Czerwonej jest zlokalizowany w parku im. Tadeusza Kościuszki w Katowicach.
Katowice, Kościuszki
Park im. Tadeusza Kościuszki w Katowicach – największy teren parkowy w granicach administracyjnych miasta. Park rozciąga się między ulicami: T. Kościuszki, Mikołowską i Górnośląską. Zajmuje powierzchnię 72 ha.
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Brynowie – parafia z kościołem pod tym samym wezwaniem w Brynowie, dzielnicy Katowic.
Katowice, Tadeusza Kościuszki
Wieża spadochronowa w Katowicach – 35-metrowa stalowa wieża spadochronowa w Katowicach w Parku im. Tadeusza Kościuszki. Do lat 50. XX wieku była wykorzystywana do początkowego szkolenia lotniczego i szkolenia skoczków spadochronowych.
Katowice, Meteorologów
Cmentarz garnizonowy w Katowicach − cmentarz wojskowy w Katowicach, znajdujący się pomiędzy ul. Meteorologów a ul. Ceglaną.
Katowice, Kościuszki 90
Hala Parkowa w Katowicach – budowla usytuowana przy ul. T. Kościuszki nr 90, na wysokości dolnej części parku im. T. Kościuszki, powyżej przebiegu obecnej Alei Górnośląskiej (autostrada A4).
Ulica Brynowska w Katowicach − jedna z najważniejszych arterii komunikacyjnych, prowadząca do południowych dzielnic Katowic.
Ulica Barbary w Katowicach (do 1922 i w latach 1939−1945 Wrangelstraße, popularnie nazywana także ulicą Świętej Barbary) − jedna z ulic w katowickim Śródmieściu. Rozpoczyna swój bieg od skrzyżowania z ulicą Mikołowską, ulicą Józefa Poniatowskiego i ulicą Strzelecką.
Katowice, Wita Stwosza 31
Biurowiec Wojewódzki − wieżowiec położony w Katowicach przy ulicy Wita Stwosza 31. Został zbudowany w roku 1985.
Pomnik poległych górników KWK „Wujek” (właśc. Pomnik ku czci górników kopalni „Wujek” poległych 16 grudnia 1981 roku) – pomnik na placu NSZZ Solidarność, przed głównym budynkiem kopalni „Wujek”, przy ul. Wincentego Pola w katowickiej dzielnicy Brynów.
Staw Grunfeld (przez mieszkańców śródmieścia Katowic nazywany potocznie Grünfeldem) − użytek ekologiczny znajdujący się w na granicy śródmieścia Katowic, na zachód od lotniska na Muchowcu, pomiędzy ulicami Bazaltową i Krzemienną.
Katowice, Księcia Józefa Poniatowskiego 19
Willa Tadeusza Michejdy to modernistyczny dom jednorodzinny wybudowany w Katowicach w latach 1926−1929 przez architekta Tadeusza Michejdę dla własnej rodziny. Budynek nawiązuje do tzw. polskiej sztuki dekoracyjnej związanej z Wystawa Sztuki Dekoracyjnej w Paryżu w 1925 r.
Plac kardynała Augusta Hlonda w Katowicach – plac znajdujący się w katowickiej dzielnicy Śródmieście, w centrum miasta. Usytuowany jest pomiędzy ulicami: Mikołowską, Henryka Jordana, Głowackiego i J. Poniatowskiego.
Kościół św. Piotra i Pawła w Katowicach – kościół pod wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Katowicach, należący do archidiecezji katowickiej. Znajduje się przy ulicy Mikołowskiej 32.

Strony