Kinoteatr Rialto - Atrakcje

0

Strony

Katowice, Św. Jana 24
Kinoteatr Rialto − kinoteatr mieszczący się w Katowicach przy ul. Św. Jana 24, prowadzony przez Instytucję Filmową "Silesia-Film". Zajmuje się pokazami filmowymi i teatralnymi oraz koncertami.
Katowice, Plebiscytowa 3
Kino Capitol − nieistniejące obecnie, pierwsze w historii Katowic kino (zał. ok. 1910). Mieściło się w budynku przy ulicy Plebiscytowej 3. Dokładna data otwarcia kina nie jest znana, gdyż nie zachowały się dokumenty z tego okresu.
Kolejowa wieża ciśnień w Katowicach − dawna wieża ciśnień znajdująca się terenie głównego dworca kolejowego w katowickiej dzielnicy Śródmieście, przy wschodnim krańcu peronu drugiego.
Katowice, Dworcowa 5
Telefon: + 48 32 782 82 82
Hotel Monopol – zabytkowy hotel mieszczący się w Katowicach przy zbiegu ulicy Dworcowej i Dyrekcyjnej.
Stary dworzec kolejowy w Katowicach − budynek dworca kolejowego w Katowicach wybudowany został na początku XX wieku przy ulicy Dworcowej. Przez dziesięciolecia był najważniejszym obiektem kolejowym Górnego Śląska.
Katowice, Świętego Jana
Figura św. Jana w Katowicach − figura, przedstawiająca św. Jana Ewangelistę, znajdująca się w katowickiej dzielnicy Śródmieście, u wlotu ulicy Świętego Jana do Rynku. Od figury swoją nazwę wzięła dzisiejsza ul. św. Jana.
Katowice, Świętego Jana 6 / Staromiejska 1
Ulica Dyrekcyjna w Katowicach (do 1922 Direktionstraße, po wojnie Ignacego Daszyńskiego, 1980−1990 Wojciecha Korfantego) − jeden z najbardziej znanych deptaków w katowickiej dzielnicy Śródmieście (obok ul. Staromiejskiej i ul. Stawowej).
Katowice, Młyńska 13
Synagoga w Katowicach − gminny dom modlitwy znajdujący się w Katowicach, przy ulicy Młyńskiej 13.
Dom Handlowy "Zenit" w Katowicach − modernistyczny budynek przy katowickim Rynku 12 (róg z ul. Warszawską).
Pomnik Stanisława Moniuszki w Katowicach − pomnik w katowickiej dzielnicy Śródmieście, znajdujący się na placu Karola Miarki.
Dom Prasy Śląskiej – ukończony w 1963 budynek późno-modernistyczny w centrum Katowic przy Rynku 1 1 (zachodnia pierzeja Rynku) w którym od momentu jego powstania mieściły się redakcje wydawanych w mieście czasopism (m.in. Dziennika Zachodniego). Zaprojektowano go jako "Dom Sportowca".

Strony