Gmina Wronki

0

Gmina Wronki - gmina miejsko-wiejska w województwie wielkopolskim, w powiecie szamotulskm.

Warto zobaczyć

Parafia Świętego Krzyża i św. Mikołaja w Biezdrowie – rzymskokatolicka parafia w Biezdrowie, należąca do dekanatu wronieckiego. Powstała już w XII wieku.
Jezioro Głuchowskie (inaczej Kłuchówiec lub Głuchowiec) - jezioro w woj. wielkopolskim, w powiecie szamotulskim, w zachodniej części gminy Wronki, leżące na terenie Kotliny Gorzowskiej, w Puszczy Noteckiej, przy drodze wojewódzkiej nr 150.
Wronki, Mickiewicza
Klasztor franciszkanów we Wronkach – klasztor franciszkanów, wchodzący w skład prowincji wielkopolskiej, na terenie archidiecezji poznańskiej, we Wronkach w województwie wielkopolskim.
Jezioro Czarne – jezioro morenowe w woj. wielkopolskim, w powiecie szamotulskim, w południowo-zachodniej części gminy Wronki, niedaleko osady Olesin, leżące na terenie Pojezierza Poznańskiego.
Kubiszewo (częściej Kupiszewo) - jezioro morenowe w woj. wielkopolskim, w powiecie szamotulskim, w południowo-zachodniej części gminy Wronki, w pobliżu leśniczówki Kłodzisko, leżące na terenie Pojezierza Poznańskiego.
Wronki, Sierakowska 5
Kościół św. Katarzyny we Wronkach - rzymskokatolicki kościół parafialny w mieście Wronki. Mieści się przy ulicy Sierakowskiej. Należy do dekanatu wronieckiego.
Wronki, Partyzantów 1
Zakład Karny we Wronkach – zakład typu zamkniętego, przeznaczony dla recydywistów penitencjarnych, z oddziałami: dla skazanych odbywających karę w zakładzie karnym typu półotwartego terapeutyczny, dla skazanych z niepsychotycznymi zaburzeniami psychicznymi lub upośledzeniem umysłowym
Cyblin - jezioro morenowe w woj. wielkopolskim, w powiecie szamotulskim, w południowej części gminy Wronki, w okolicach osad Józefowo i Łucjanowo, leżące na terenie Pojezierza Poznańskiego.