Gmina Kaźmierz

0

Gmina Kaźmierz - gmina wiejska w powiecie szamotulskim, w województwie wielkopolskim.

Warto zobaczyć

Rezerwat przyrody Huby Grzebieniskie - florystyczny rezerwat przyrody położony w gminie Kaźmierz w powiecie szamotulskim, w województwie wielkopolskim, przy szosie Buk-Młodasko, na północ od wsi Grzebienisko.
Jezioro Bytyńskie - jezioro w woj. wielkopolskim, w pow. szamotulskim, w gminie Kaźmierz. Jest to jezioro morenowe na Pojezierzu Poznańskim znajdujące się w zlewni Samy. W bogatej linii brzegowej wyróżniają się zatoki: południowa, wschodnia i zachodnia.
Zbiornik Radzyny - zbiornik retencyjny na rzece Samie, zlokalizowany w gminie Kaźmierz i gminie Szamotuły, na północ od Kaźmierza.
Kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Kaźmierzu – rzymskokatolicki kościół parafialny we wsi Kaźmierz, w powiecie szamotulskim. Mieści się przy ulicy Kościelnej. Należy do dekanatu szamotulskiego.
Kościół Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny-znajdujący się w wsi Bytyń. Dzisiejszy kościół stoi prawdopodobnie gdzie stał jego drewniany poprzednik. Obecna budowla została zbudowana na początku XVI wieku, i otrzymała wezwanie Św. Mikołaja. Był to jednonawowy budynek w stylu gotyckim.
Rezerwat przyrody Wyspy na Jeziorze Bytyńskim - faunistyczny rezerwat przyrody położony w gminie Kaźmierz, powiecie szamotulskim (województwo wielkopolskie). Powierzchnia: 30,84 ha.