Gmina Sobótka

0

Gmina Sobótka - gmina miejsko-wiejska w województwie dolnośląskim, w powiecie wrocławskm.

Warto zobaczyć

Kościół świętej Anny – rzymskokatolicki kościół pomocniczy należący do parafii św. Jakuba Apostoła w Sobótce.
Kaplica Najświętszej Maryi Panny Dobrej Rady w Sulistrowiczkach (Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Dobrej Rady) – rzymskokatolicka kaplica filialna parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sulistrowiczkach, w gminie Sobótka, wotum 46.
Sobótka, Świętego Jakuba 10
Kościół świętego Jakuba Apostoła – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Sobótka archidiecezji wrocławskiej.
Zamek w Rogowie Sobóckim – obiekt wybudowany w XVI w., w miejscowości Rogów Sobócki.
Rezerwat przyrody Łąka Sulistrowicka – rezerwat florystyczny, położony na północny wschód od Raduni, powyżej wsi Sulistrowiczki. Zajmuje powierzchnię 26,4 ha. Jego flora odznacza się znacznym bogactwem gatunkowym (237 gatunków roślin naczyniowych) i dużą różnorodnością.
Parafia św. Jana Chrzciciela w Rogowie Sobóckim – znajduje się w dekanacie Sobótka w archidiecezji wrocławskiej. Erygowana w XV wieku. Obsługiwana przez księży archidiecezjalnych. Jej proboszczem jest ks. mgr Zbigniew Dąbrowski.
Sobótka, Al. Jana Pawła II 7
Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Sobótka archidiecezji wrocławskiej. Znajduje się w zachodniej części Sobótki – Sobótce-Górce.