Gmina Siechnice

0

Gmina Siechnice - gmina miejsko-wiejska w województwie dolnośląskim, w powiecie wrocławskm.

Warto zobaczyć

Kościół św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Świętej Katarzynie (Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Świętej Katarzynie) – rzymskokatolicki kościół parafialny w Świętej Katarzynie, w gminie Siechnice.
Kotowice, Główna 16
Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kotowicach – znajduje się w dekanacie Oława w archidiecezji wrocławskiej. Erygowana w 1964 roku. Obsługiwana przez księży archidiecezjalnych. Jej proboszczem jest ks. mgr Wacław Strong RM.
Radwanice, Kościelna 8
Parafia Najświętszej Maryi Panny Różańcowej w Radwanicach – znajduje się w dekanacie Wrocław wschód w archidiecezji wrocławskiej. Erygowana w 1965 roku. Obsługiwana przez księży archidiecezjalnych. Jej proboszczem jest ks. mgr lic. Ludwik Grudziński Kan. hon. ex. num. Kap. Koleg.. ↑ ↑
Bajkał – niewielkie jezioro o powierzchni około 60 hektarów i głębokości do ok. 3–5 metrów, położone w gminie Czernica kilka kilometrów na wschód od granic Wrocławia. Ze względu na antropogeniczne pochodzenie jezioro Bajkał nieformalnie nazywane jest Zalewem Bajkał.
Jezioro Dziewicze - małe (800 x 60 m) jezioro w starorzeczu Oławy, położone przy żółtym szlaku pieszym z Siechnic do Kotowic, w pobliżu linii kolejowej Wrocław - Jelcz-Laskowice. Po drugiej stronie linii kolejowej położone jest Jezioro Panieńskie.
Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Żernikach Wrocławskich – parafia rzymskokatolicka w Wrocław południe archidiecezji wrocławskiej. Erygowana w 1958. W 2008 roku, z okazji złotego jubileuszu parafii, rozpoczęto budowę nowej świątyni.