Gmina Długołęka

0

Gmina Długołęka - gmina wiejska w województwie dolnośląskim, w powiecie wrocławskm.

Warto zobaczyć

Borowa, 34
Telefon: +48664011413
Pałac Borowa - XVIII wieczny pałac rodziny von Schwerin, zmodernizowany w XIX wieku w stylu klasycystyczno-modernistycznym znajdujący się w Borowej Oleśnickiej.
Pałac Sybilli w Szczodrem (niem. Schloss Sibyllenort) – dawny pałac w Szczodrem, zbudowany w latach 1685-1692 jako rezydencja książąt oleśnickich, najpierw z dynastii Wirtembergów, następnie Welfów, a na końcu władców Saksonii. Po rozbudowie w latach 1851-1867 nazywany „Śląskim Windsorem”.
Pałac w Zaprężynie – obiekt wybudowany w 1890 r., w miejscowości Zaprężyn.
Dom Łowczego w Domaszczynie (in. Pałacyk Myśliwski) – budynek z ogrodem położony w Domaszczynie (niem.
Borowa, Lipowa 17
Parafia Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Borowej – znajduje się w dekanacie Oleśnica zachód w archidiecezji wrocławskiej. Erygowana w 1988 roku. Obsługiwana przez księży archidiecezjalnych. Jej proboszczem jest ks. mgr Jacek Bigoń RM.
Kościół Św. Michała Archanioła w Długołęce – barokowy kościół w Długołęce. Parafia należy do dekanatu Oleśnica Śląska zachód (archidiecezja wrocławska). Obecna budowla powstawała w latach 1715 – 1722. Kościół znajduje się przy ulicy Wiejskiej 24.
Szczodre, Trzebnicka 28
Pałac w Szczodrem – obiekt wybudowany po 1880 r., w miejscowości Szczodre.
Parafia Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Januszkowicach – znajduje się w dekanacie Oleśnica zachód w archidiecezji wrocławskiej. Erygowana w 1988 wieku. Obsługiwana przez księży archidiecezjalnych. Jej proboszczem jest ks. mgr Ryszard Grobelny RM.
Siedlec, Wrocławska 20
Pałac w Siedlcu – obiekt wybudowany w XIX w., w miejscowości Siedlec.