Gmina Czernica

0

Gmina Czernica - gmina wiejska w województwie dolnośląskim, w powiecie wrocławskm.

Warto zobaczyć

Kościół św. Wawrzyńca w Wojnowicach – rzymskokatolicki kościół filialny Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Czernicy, znajdujący się we wsi Wojnowice w powiecie wrocławskim.
Gajków, Janowice
Śluzy Janowice, to dwie śluzy wodne zlokalizowane w 232,40 km biegu rzeki Odry, w ramach Stopnia Wodnego Janowice. Śluzy Janowice są śluzami komorowymi, pociągowymi, położonymi na Odrzańskiej Drodze Wodnej, stanowiącej europejski szlak wodny – trasa E-30. Wymiary śluz są następujące:
Parafia Miłosierdzia Bożego w Kamieńcu Wrocławskim – znajduje się w dekanacie Wrocław północ II (Sępolno) w archidiecezji wrocławskiej. Erygowana w 2000 roku. Obsługiwana przez księży archidiecezjalnych. Jej proboszczem jest mgr lic. Jan Kisz.
Śluza Ratowice, to śluza wodna zlokalizowana w 227,40 km biegu rzeki Odry, w ramach Stopnia Wodnego Ratowice. Śluza Ratowice jest śluzą komorową, pociągową, położoną na Odrzańskiej Drodze Wodnej, stanowiącą Europejski Szlak Wodny E–30. Wymiary śluzy to 187,0 x 9,6 m, przy spadzie wynoszącym 2,4 m.
Kościół Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Chrząstawie Wielkiej – rzymskokatolicki kościół parafialny w Chrząstawie Wielkiej, w gminie Czernica.
Jaz Janowice, to jaz zlokalizowany w 232,40 km biegu rzeki Odry, piętrzący wody tej rzeki dla potrzeb Stopnia Wodnego Janowice. Jaz składa się z trzech przęseł, każde długości 32,0 m z zamknięciem sektorowym.
Jaz Ratowice, to jaz zlokalizowany w 227,40 km biegu rzeki Odry, piętrzący wody tej rzeki dla potrzeb Stopnia Wodnego Ratowice. Jaz składa się z trzech przęseł, każde długości 32,0 m z zamknięciem klapowym. Spad wynosi 2,64 m.
Gajków, Główna 35
Parafia św. Małgorzaty w Gajkowie – znajduje się w dekanacie Wrocław północ II (Sępolno) w archidiecezji wrocławskiej. Erygowana w XIII wieku. Obsługiwana przez księży archidiecezjalnych. Jej proboszczem jest mgr lic. Krzysztof Jakubus.