Gmina Radziechowy-Wieprz - Atrakcje

Kościół św. Marcina w Radziechowach – budowla sakralna, której historia sięga przełomu XIV i XV wieku. Po założeniu parafii radziechowskiej w 1390 roku wzniesiono w Radziechowach kościół. Na początku był drewniany, po jego pożarze wybudowano świątynię murowaną.
Grojec – wzgórze koło Żywca w widłach Soły i Koszarawy, wysokość 612 m n.p.m. Na jego wierzchołku prowadzone były prace archeologiczne, podczas których stwierdzono istnienie wcześniej drewnianego zamku. Dziś miejsce licznych wycieczek.
Kościół Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Juszczynie – drewniany kościół parafialny Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Juszczynie (Średniej). Wybudowany w latach 1924-1927. Znajduje się na Szlaku Architektury Drewnianej województwa śląskiego.
Parafia pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Wieprzu – parafia rzymskokatolicka znajdująca się w Wieprzu. Należy do dekanatu Radziechowy diecezji bielsko-żywieckiej.
Przybędza, Kościelna 1
Kościół Matki Boskiej Częstochowskiej w Przybędzy – kościół wzniesiony na początku lat osiemdziesiątych XX wieku na terenie parafii radziechowskiej. Poświęcenie obiektu nastąpiło 26 sierpnia 1983 roku.
Przybór (898, 899 m), czasami opisywany jako Przypór – szczyt w Grupie Lipowskiego Wierchu i Romanki w Beskidzie Żywieckim. Znajduje się w północnym grzbiecie Skały, który poprzez Lachowe Młaki, Juszczynkę i Przybór ciągnie się po dolinę potoku Juszczynka w Juszczynie.
Matyska (609 m n.p.m.) – wzgórze położone pomiędzy miejscowościami Radziechowy i Przybędza koło Żywca w południowo-zachodniej części Kotliny Żywieckiej. Po stronie wschodniej zbocze Matyski łagodnie opada ku niższym wzniesieniom: Jagoda i Podleszcze.
Kopa Radziechowska lub Kopa to lokalna nazwa wzgórza o wysokości około 580 m n.p.m., położonego w południowo-zachodniej części Kotliny Żywieckiej, poniżej wschodniej krawędzi Beskidu Śląskiego, na północ od wsi Radziechowy i na południe od wsi Twardorzeczka.