Gmina Łubniany

0

Gmina Łubniany - gmina wiejska w województwie opolskim, w powiecie opolskm.

Warto zobaczyć

Kościół Świętych Apostołów Piotra i Pawła i Narodzenia Najświętszej Maryi Panny – rzymskokatolicki kościół parafialny w Łubnianach. Świątynia należy do parafii Apostołów Piotra i Pawła i Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Łubnianach w dekanacie Siołkowice, diecezji opolskiej.
Kościół św. Antoniego – rzymskokatolicki kościół parafialny w Luboszycach. Świątynia należy do parafii św. Antoniego w Luboszycach w dekanacie Siołkowice, diecezji opolskiej.
Kościół św. Bartłomieja Apostoła – rzymskokatolicki kościół parafialny, znajdujący się w miejscowości Jełowa (gmina Łubniany), należący do parafii św. Bartłomieja Apostoła w Jełowej w dekanacie Zagwiździe, diecezji opolskiej.
Kościół św. Szczepana – rzymskokatolicki kościół parafialny w Brynicy. Świątynia należy do parafii św. Szczepana w Brynicy w dekanacie Siołkowice, diecezji opolskiej. Dnia 13 listopada 1959 roku, pod numerem 642/59, świątynia została wpisana do rejestru zabytków województwa opolskiego.
Kościół św. Mateusza — rzymskokatolicki kościół filialny, znajdujący się w miejscowości Kobylno (gmina Łubniany), należący do parafii św. Bartłomieja Apostoła w Jełowej w dekanacie Zagwiździe, diecezji opolskiej.
Kościół św. Barbary – rzymskokatolicki, zabytkowy kościół filialny w Kolanowicach. Świątynia należy do parafii św. Józefa Robotnika w Osowcu-Węgrach w dekanacie Zagwiździe, diecezji opolskiej.
Kościół poewangelicki św. Antoniego – rzymskokatolicki kościół filialny, znajdujący się w miejscowości Grabie (gmina Łubniany), należący do parafii św. Bartłomieja Apostoła w Jełowej w dekanacie Zagwiździe, diecezji opolskiej.