Gmina Prószków

0

Gmina Prószków - gmina miejsko-wiejska w województwie opolskim, w powiecie opolskm.

Warto zobaczyć

Rezerwat przyrody "Staw Nowokuźnicki" - rezerwat o powierzchni 20,00 ha, położony na terenie gminy Prószków powstał na mocy zarządzenia Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 27. 011. 1957.
Rezerwat przyrody "Jaśkowice" – rezerwat o powierzchni 5,92 ha, położony na terenie gminy Prószków, powstał na mocy zarządzenia Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 20 czerwca 1969 roku.
Rezerwat przyrody "Przysiecz" – rezerwat o powierzchni 3,10 ha, położony na terenie gminy Prószków, powstał na mocy zarządzenia Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 4 lutego 1958 roku. W rezerwacie przedmiotem ochrony jest pozostałość starodrzewia modrzewia sudeckiego.
Zamek w Prószkowie – zamek (przez niektórych historyków uważany za pałac), znajdujący się w mieście Prószków w województwie opolskim.
Kościół św. Jerzego – rzymskokatolicki kościół parafialny położony przy placu Zawadzkiego 19 w Prószkowie. Kościół należy do parafii św. Jerzego w Prószkowie w dekanacie Prószków, diecezji opolskiej.
Kościół Matki Boskiej Szkaplerznej – rzymskokatolicki kościół parafialny położony przy ulicy Opolskiej 32 w Chrząszczycach. Kościół należy do parafii Matki Boskiej Szkaplerznej w Chrząszczycach w dekanacie Prószków, diecezji opolskiej.
Kościół Matki Bożej Bolesnej – rzymskokatolicki kościół filialny położony w Przysieczy. Kościół należy do parafii św. Jerzego w Prószkowie w dekanacie Prószków, diecezji opolskiej.