Gmina Dobrzeń Wielki

0

Gmina Dobrzeń Wielki - gmina wiejska w województwie opolskim, w powiecie opolskm.

Warto zobaczyć

Kościół św. Anny – rzymskokatolicka, drewniana świątynia znajdująca się w Czarnowąsach w powiecie opolskim. Jest to kościół filialny, który należy do parafii Bożego Ciała i św. Norberta w Czarnowąsach. Obecny kościół jest rekonstrukcją oryginalnego, który spłonął w 2005 roku.
Kościół Bożego Ciała i św. Norberta – rzymskokatolicki kościół parafialny położony przy placu Kościelnym 3 w Czarnowąsach. Świątynia należy do parafii Bożego Ciała i św. Norberta w Czarnowąsach w dekanacie Siołkowice, diecezji opolskiej.
Kościół św. Katarzyny Aleksandryjskiej – rzymskokatolicki kościół parafialny położony przy ulicy Opolskiej 4 w Dobrzeniu Wielkim. Świątynia należy do parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Dobrzeniu Wielkim w dekanacie Siołkowice, diecezji opolskiej.
Kościół św. Rocha w Dobrzeniu Wielkim - drewniana, zabytkowa świątynia znajdująca się na cmentarzu w północnej części wsi. Otoczona jest starodrzewiem oraz ceglanym murem. Należy do parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej.
Kościół św. Jadwigi Śląskiej – rzymskokatolicki kościół parafialny położony przy ulicy Powstańców Śląskich 5 w Chróścicach. Świątynia należy do parafii św. Jadwigi Śląskiej w Chróścicach w dekanacie Siołkowice, diecezji opolskiej.
Kościół Matki Bożej Nieustającej Pomocy – rzymskokatolicki kościół filialny w Kup. Świątynia należy do parafii św. Jerzego w Kup w dekanacie Siołkowice, diecezji opolskiej. Dnia 30 maja 2011 roku, pod numerem A-147/2011, kościół został wpisany do rejestru zabytków województwa opolskiego.
Kościół św. Jerzego – rzymskokatolicki kościół parafialny w Kup. Świątynia należy do parafii św. Jerzego w Kup w dekanacie Siołkowice, diecezji opolskiej. Dnia 24 maja 2011 roku, pod numerem A-148/2011, kościół został wpisany do rejestru zabytków województwa opolskiego.