Gmina Dąbrowa

0

Gmina Dąbrowa - gmina wiejska w województwie opolskim, w powiecie opolskm.

Warto zobaczyć

Rezerwat przyrody "Prądy" - rezerwat o powierzchni 36.45 ha, położony w pobliżu miejscowości Prądy, na terenie gminy Dąbrowa, powołany został 19 lipca 2001 roku mocą rozporządzenia Wojewody Opolskiego.
Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – rzymskokatolicki kościół filialny w Karczowie. Kościół należy do parafii św. Wawrzyńca w Dąbrowie w dekanacie Niemodlin, diecezji opolskiej.
Kościół pod wezwaniem św. Wawrzyńca w Dąbrowie – zabytkowa świątynia jednonawowa w stylu późno-renesansowym.
Chróścina, Kościelna 2
Kościół Świętych Apostołów Piotra i Pawła – rzymskokatolicki kościół parafialny położony przy ulicy Kościelnej 2 w Chróścinie Opolskiej. Świątynia należy do parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Chróścinie Opolskiej w dekanacie Prószków, diecezji opolskiej.
Kościół pod wezwaniem św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Skarbiszowie - w miejscowości Skarbiszów w województwie opolskim, w powiecie opolskim, w gminie Dąbrowa. Kościół filialny należący do parafii pod wezwaniem św. Floriana w Naroku w Dekanacie Opole-Szczepanowice, w Diecezji Opolskiej.
Kościół św. Floriana – rzymskokatolicki kościół parafialny położony przy ulicy Wiejskiej 24 w Naroku. Świątynia należy do parafii św. Floriana w Naroku w dekanacie Opole-Szczepanowice, diecezji opolskiej.